Strona główna > PULS DNIA
Cracovia uciekła Ruchowi2014-10-17 20:55:00

Cracovia wygrała z Ruchem Chorzów 1-0 w meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, zwycięskiego gola zdobył Adam Marciniak. Pasy odskoczyły na 6 punktów Niebieskim, prowadzonym ponownie przez Waldemara Fornalika.

Cracovia - Ruch Chorzów 1-0 (0-0)

1-0 Adam Marciniak 78 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółta kartka: Dziwniel (Ruch).

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński (81 Mrozik) - Deleu, Dąbrowski (69 Szeliga), Marciniak, Diabang - Zjawiński, Budziński, Rakels (75 Kita).

RUCH: Kamiński - Konczkowski, Stawarczyk, Malinowski, Dziwniel - Surma, Babiarz (84 Szewczyk) - Tanczyk (64 Kowalski), Starzyński, Zieńczuk - Kuświk (71 Visnakovs).

W I połowie gospodarze oddali inicjatywę rywalom, by grać wg swego planu, czyli z kontry. Pierwszą sytuację wypracował Ruch. W 4. minucie Konczkowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Starzyński sknocił akcję, gdyż z 11 m, będąc niepilnowany, strzelił nad bramką.

Pasy zrewanżowały się bardzo dobrym solowym rajdem Zjawińskiego w 12. minucie, zakończonym bombą w poprzeczkę. Później tempo gry spadło i dopiero w końcówce krakowianie mieli dwie okazje. W 39. minucie Kamiński miał kłopoty podczas interwencji na przedpolu, czego jednak nie wykorzystał Rymaniak. Z kolei w 43. minucie Zjawiński próbował trafić w lewe "okienko", ale golkiper chorzowian nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie obraz gry się zmienił, przewagę miała Cracovia. W 65. minucie niezłą szansę miał Diabang, który jednak  uderzył z pola karnego w bramkarza. W 76. minucie zza szesnastki strzelił Budziński, a piłka po rykoszecie trafiła w boczną siatkę. Niebawem padł zwycięski gol dla Pasów. Z wolnego (za faul na Kicie), spod prawej chorągiewki narożnej, zacentrował Budziński, a Marciniak wyskoczył do główki i z 6 metrów wpakował futbolówkę do bramki. 1-0!

Ruch próbował wyrównać, ale defensywa miejscowych grała czujnie.

Realnie rzecz biorąc, ale i statystycznie, mecz był wyrównany, choć chyba z lekkim wskazaniem na Cracovię (16:14 w strzałach, 5:3 w celnych strzałach, 9:3 w kornerach, 49:51% w posiadaniu piłki - wg NC+), co znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku.