Strona główna > Piłka ręczna > Reprezentacja
Turniej w Tarnowie: Porażka z Hiszpanią B2019-12-28 09:25:00

W pierwszym dniu turnieju piłkarzy ręcznych 4Nations Cup w Tarnowie reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią B 26:27.

POLSKA – HISZPANIA B 26:27 (10:16)

POLSKA: Kornecki, Morawski – Olejniczak 3, Krajewski 2, Zarzycki, Łangowski 2, Czuwara, Pilitowski 3, Syprzak 1, Moryto 9, Jarosiewicz 1, Kondtariuk, Przybylski 2, Bondzior, Piechowski, Dawydzik 3, Szyba.

HISZPANIA B: Boiosca Garcia 1, Ledo Menendez – Pecina 1, Garciandia 7, Serdio 1, Bazan, Azkue 1, Paedes, Serrad 1, Fernandez 3, Izquiero 1, Canellas 2, Marquez 2, Odriozola 4, Folques 3, Lopez 1.

Turniej to ostatni sprawdzian w kraju dla biało-czerwonych, którzy się przygotowują się do występu w styczniowych EHF EURO 2020. Trener Patryk Rombel na turniej powołał 20 zawodników. Ostatni z nich, Patryk Walczak, do Tarnowa dojechał w piątek, gdyż dzień wcześniej grał jeszcze mecz w 2. Bundeslidze. Z tego grona, uwzględniając zawodników 1. Bundesligi, Piotra Chrapkowskiego i Macieja Gębala, wyłoni się kadra, którą zobaczymy na mistrzostwach Europy. Polacy na początku styczniu zagrają jeszcze w Hiszpanii w tradycyjnym Memoriale Barcenasa.

Organizatorzy zadbali o uroczystą oprawę. Prezentacja drużyn odbyła się przy wygaszonych jupiterach. Kibice a capella odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Oba zespoły niedawno zmierzyły się w Argentynie. W Ameryce Płd. zanotowano remis 24:24.

Hiszpanie – duże grono zawodników tego zespołu to młodzieżowi mistrzowie Europy i świata sprzed trzech i dwóch lat – zaczęli z przytupem. Prowadzili 4:0, 7:2, a do przerwy 16:10. W II połowie Polacy odrabiali straty, na 5 minut przed końcem wyrównali, a niebawem objęli prowadzenie 26:25. Gra w osłabieniu skutkowała jednak kolejnymi dwoma golami rywali...

Najlepszymi zawodnikami (MVP) meczu zostali: Marc Cannellas (Hiszpania) i Arkadiusz Moryto (Polska).

W meczu otwarcia turnieju 4NationsCup Białoruś pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie 31:24 (19:9).

W sobotę o 19.45 mecz Polska - ZEA, w niedzielę o 20.30 Polska - Białoruś; transmisje w TVP Sport.

Gospodarzem Turnieju jest Miasto Tarnów. Partnerem Głównym Turnieju jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.