Strona główna > Piłka ręczna > Ekstraklasa kobiet
Kosztowna porażka SPR-u Olkusz2010-01-24 12:01:00

Nie o dwa, a o przysłowiowe cztery punkty walczyły w Jeleniej Górze piłkarki ręczne SPR-u Olkusz, by jednak przegrać z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie 20-26 (12-15)

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 26-20 (15-12)

Stawka spotkania miała wpływ na jego poziom - nerwowość obu stron skutkowała niecelnymi rzutami i podaniami. Ostatecznie górą były gospodynie, które wcześniej opanowały emocje i głównie dzięki lepszej grze w obronie zwyciężyły.

Olkuszanki zadowolone mogą być tylko z pierwszego kwadransa. Po 15 minutach był remis 8-8. Kolejne minuty należały jednak do zespołu z Jeleniej Góry. KPR wyszedł na prowadzenie 15-9. Olkuszanki jeszcze się nie poddały, przed przerwą zmniejszyły straty do 15-12. 3-bramkową przewagę KPR otrzymywał przez kwadrans drugiej połowy. W 44 minucie było 19-16. Wtedy gospodynie podkręciły tempo, ale przede wszystkim skuteczniej zagrały w defensywie. W 54 minucie po golu S. Kobzar wygrywały już 25-18 i było oczywiste, że olkuszanki nie odrobią strat.

Najwięcej bramek dla KPR: Kobzar 11 - dla SPR-u: Leszczyńska 6.