Strona główna > Piłka ręczna > Ekstraklasa kobiet
SPR Olkusz przed walką o utrzymanie na ostatnim miejscu2010-03-06 22:05:00

Na ostatnim miejscu w tabeli zakończyły sezon zasadniczy w ekstraklasie piłkarki ręczne SPR-u Olkusz. W ostatniej kolejce w hali w Chełmku przegrały z Vistalem Łączpol Gdynia 18-30 (9-11).

Niespodzianki trudno było oczekiwać, Vistal Łączpol Gdynia to kandydat do podium MP. Do przerwy jednak gra była wyrównana, po przerwie  bardziej doświadczona drużyna gości, dysponująca szeroką kadrą zdecydowanie przeważała, zwłaszcza przy niemocy strzeleckiej olkuszanek.

Najskuteczniejsze  na parkiecie były Aleksandra Giera (SPR - 7) i Monika Głowińska (Vistal - 7). Warty odnotowania jest występ nowej zawodniczki w barwach olkuskiego SPR-u. Katarzyna Ignatowa udanie zaprezentowała się w swoim pierwszym występie w "żółto-czerwonych" barwach, zdobywając 2 bramki. Kontuzji kolana nabawiła się rozgrywająca olkuskiego zespołu Agata Czekaj.

Zakończyła się część zasadnicza rozgrywek, zespoły z miejsc 1-8 grają teraz w play-off o medale mistrzostw Polski (wg klicza 1-8, 2-7, 3-6, 4-5).

Drużyny z miejsc 9-12 walczą o utrzymanie, rozgrywając między sobą po dwa mecze każdym z każdym.

Rozkład gier w grupie 9-12:

23. kolejka: XII-XI;IX-X,
24. kolejka: X-XII;IX-XI,
25. kolejka: XII-IX;XI-X,

Zespoły, które zajmą miejsca 11. i 12 spadają z ekstraklasy, zespół z 10. miejsca gra w barażach z I-ligowcem.