Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja
Remis z Austrią sukcesem biało-czerwonych2019-09-10 05:57:00

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Austrią w swoim szóstym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pozostali liderem grupy, ale grupa pościgowa tuż, tuż...

Warszawa: Polska - Austria 0-0

Sędziował Viktor Kassai (Węgry). Żółte kartki: Klich, Bielik - Arnautović, Sabitzer, Laimer. Widzów 56 788.

POLSKA: Fabiański - Kędziora,Glik, Bednarek, Bereszyński - Zieliński, Bielik, Krychowiak, Grosicki (70 S. Szymański) - Lewandowski, Kownacki (58 Błaszczykowski, 77 Klich).

AUSTRIA: Stankovic - Lainer, Dragović, Posch, Ulmer - Baumgartlinger, Laimer (89 Gregoritsch) - Lazaro (77 Ilsanker), Sabitzer, Alaba - Arnautović.

To kolejny słaby występ podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka. Austriacy byli lepszym zespołem, mieli więcej okazji. Jak wynika ze statystyki, goście oddali zdecydowanie więcej strzałów (21:6, celne 6:2), byli częściej w posiadaniu piłki (63:37%).

W I połowie najlepszą okazję mieli rywale w 10. minucie gdy Arnautović główkował w lewy słupek. Nasi wypracowali sobie dwie sytuacje bramkowe w 29. i 31. minucie. Najpierw, po wrzutce Grosickiego z lewej strony, Lewandowski mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę głową z 8 m nad poprzeczką. Za moment, po dośrodkowaniu Grosickiego z kornera, futbolówkę uderzoną głową przez Glika, wybił nad bramkę Stankovic.

Po przerwie, w 49. minucie, Arnautović znalazł się sam na sam z Fabiańskim, lecz ten skrócił kąt i zapobiegł utracie gola. W 62. minucie nasz golkiper udanie interweniował po strzale Laimera z 20 m. Wreszcie w 66. minucie wygrał kolejny pojedynek z szarżującym Arnautovicem.

Biało-czerwonym udało się utrzymać czyste konto do końca, ale stylem gry rozczarowali.

6. Łotwa                 6    0    1-21

10 października: Łotwa - Polska (Ryga, 20:45), Macedonia Płn. - Słowenia, Austria - Izrael

13 października: Słowenia - Austria, Polska - Macedonia Płn. (Warszawa, 20:45)

15 października: Izrael - Łotwa

16 listopada: Słowenia - Łotwa, Izrael - Polska (Jerozolima, 20:45), Austria - Macedonia Płn.

19 listopada: Polska - Słowenia (Warszawa, 20:45), Łotwa - Austria, Macedonia Płn. - Izrael