Strona główna > Piłka nożna > Reprezentacja
Trzy gole z Kazachstanem, jednego sędziowie nie zauważyli...2017-09-05 01:05:00

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Kazachstan 3-0 w 8. kolejce eliminacji MŚ. Powinno być 4-0, gola zdobytego przez Lewandowskiego z wolnego sędziowie nie zauważyli...

Polska – Kazachstan 3-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Milik 11 (głową)

2-0 Kamil Glik 74 (głową)

3-0 Robert Lewandowski 86 (karny)

Sędziował Andris Treimanis (Łotwa). Żółte kartki: Dmitrenko, Suyumbayev, Logvinenko, Kuat. Widzów 56 963.

POLSKA: Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus – Makuszewski (65 Błaszczykowski), Mączyński (89 Bednarek), Zieliński, Grosicki (90 Teodorczyk) – Milik, Lewandowski.

KAZACHSTAN: Loria – Suyumbayev, Logvinenko, Akhmetov, Dmitrenko, Shomko – Darabayev, Kuat, Beysebekov (86 Tagybergen) – Khizhnichenko (68 Schetkin), Murtazayev.

Biało-czerwoni od początku chcieli zrehabilitować się za klęskę w Kopenhadze. Pierwszy gol padł w 11. minucie po trójkowej akcji zawodników, którzy w Danii byli rezerwowymi. Z lewego skrzydła na dalszy słupek zacentrował Rybus, Makuszewski głową zgrał na piąty metr, a Milik - również głową - nie dał szans bramkarzowi gości.

Kazachowie mieli szansę w 16. minucie po błędzie Glika, którego podanie głową do Fabiańskiego przechwycił Khizhnichenko, lecz przegrał pojedynek z naszym golkiperem.

W I połowie jeszcze dwie doskonałe okazje miał Milik. W 20. minucie przymierzył z wolnego z ok. 30 m w prawe "okienko", lecz Loria zdołał wybić piłkę nad poprzeczkę. Z kolei w 37. minucie, po "klepce" z Lewandowskim znalazł się w sytuacji "sam na sam", ale z 11 m strzelił nad bramką.

W 47. minucie Milik znów nie wykorzystał szansy, choć trzeba przyznać, że próbował sfinalizować akcję Grosickiego będąc w trudnej pozycji. Minutę później futbolówka wpadła do polskiej bramki. Trafił do niej Murtazayev, tyle że Kuat stał na spalonym tuż przed Fabiańskim i arbiter gola nie uznał.

Goście walczyli o dobry wynik, w 68. minucie Darabayev huknął z ponad 20 m, tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi, po świetnej akcji Błaszczykowskiego, do podania otwierającego drogę do bramki nie ruszył Milik.

W 72. minucie Lewandowski uderzył z wolnego, Loria próbował zablokować piłkę, ale ta odbiła się za linią bramkową i wyszła w pole. Sędziowie nie zauważyli prawidłowo zdobytego gola!!!

Dwie minuty później Zieliński zacentrował z kornera na głowę Glika, który z 8 m trafił w górny róg. W 83. minucie bodaj już piątej sytuacji nie wykorzystał Milik główkując obok słupka.

Niebawem było 3-0 dla biało-czerwonych. Po wrzutce z kornera Logvinenko sfaulował Lewandowskiego, który w swoim stylu pewnie wykonał jedenastkę. To był jego 12. gol w eliminacjach MŚ i 47. w reprezentacji.

Nasz zespół oddał aż 30 strzałów, w tym tylko 6 celnych (rywale: 10/1). Ten mecz można było wygrać wyżej...