Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > V liga (Dębica)

LKS Nagoszyn - Chemik Pustków 2-1 (1-1)

0-1 Rudny 17

1-1 Żmuda 30

2-1 Dzik 76

Sędziował Mateusz Leś (Rzeszów). Żółte kartki: Kita, Starzyk - Balasa, Tylski, Banaś, Kucharski, Leśniowski. Czerwona kartka: Stolarczyk (po meczu za krytykę sędziego). Widzów 300.

NAGOSZYN: Dybowski - Kita, Misztal, Starzyk, Dmuchała - W. Mazur, M. Mazur (80 Tomaszewski), Sroka, Żmuda (58 Humański) - Sambora (46 Kubisztal), Juchno (58 Dzik).

CHEMIK: Kochan - Stolarczyk, Balasa (71 Kucharski), Tylski, Pociask (82 Hamala) - Wicher (65 Kura), Rudny, Kozioł (75 Kożuch), Czerkies - Leśniowski, Banaś.

Aż 300 osób obejrzało zacięte i emocjonujące derby powiatu. Kibice Nagoszyna do meczu przygotowali się sumiennie - zakupili bęben i głośno dopingowali swoich ulubieńców. - Byli naszym dwunastym zawodnikiem - podkreślali piłkarze gospodarzy, którzy cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Chemika. Po akcji Czerkiesa z Rudnym, ten ostatni znalazł się przed bramkarzem Nagoszyna i nie dał mu szans. Kwadrans później było 1-1. W zamieszaniu jakie powstało na polu karnym gości, najwięcej sprytu wykazał Żmuda, który - przewracając się - wepchnął piłkę do siatki. W II połowie pustkowianie zaatakowali z pasją, dwukrotnie przed szansą na gola stawał Banaś, ale Dybowski nie dał się zaskoczyć. Tymczasem trener Nagoszyna wyciągnął asa z rękawa. Osiemnaście minut po wejściu na boisko Dzik wykorzystał nieporozumienie Tylskiego z Kochanem i strzelił z bliska nie do obrony.