Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Juniorzy starsi
Izolator organizował, Resovia zdominowała, a Maciej Szczęsny bronił2010-03-02 12:40:00

W II edycji halowego turnieju piłki nożnej "IZO PRO JUNIOR CUP" wystartowało 19 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Gościem specjalnym był natomiast były bramkarz reprezentacji Polski i m.in. Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Wisły Kraków Maciej Szczęsny.

Turniej odbył się w hali w Niechobrzu, a organizatorem był Izolator Boguchwała. W każdej kategorii wiekowej drużyny rywalizowały na zasadzie każdy z każdym i o końcowej pozycji decydowała liczba zdobytych punktów. Wśród juniorów starszych najlepsza okazała się Resovia, która wyprzedziła Jedność Niechobrz i Orły Rzeszów. W młodszym roczniku również zwyciężyli zawodnicy z Rzeszowa, drugą pozycję wywalczył Izolator Boguchwała, a na najniższym stopniu podium uplasował się Junak Słocina/Rzeszów. Kategoria trampkarzy starszych odbywała się natomiast pod dyktando drużyn spoza Podkarpacia. Pierwsza była Tomasovia Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajął Kmita Zabierzów, a dopiero na trzeciej pozycji uplasował się zespół z naszego województwa, którym była Błażowianka Błażowa.

Maciej Szczęsny wziął udział w konkursie rzutów karnych i rzecz jasna wystąpił na pozycji bramkarza. Każdy ze startujących zespołów wytypował swojego reprezentanta, a najlepiej spisał się zawodnik Izolatora Boguchwała Michał Worosz. Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju ufundowała firma Fotohurt.