Strona główna > Mistrzostwa Świata
HOLANDIA W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA! Piękna walka Urugwaju
06.07.2010 22:25 -

Holandia pokonała Urugwaj 3-2 w półfinale piłkarskich mistrzostw świata i została pierwszym finalistą mundialu. Mecz stał na poziomie godnym stawki, okrasiły go piękne gole. Holandia prowadziła już 3-1. ale Urugwaj do ostatniej chwili się nie poddawał. Jeszcze w doliczonym czasie zdobył gola.

więcej »
Dziś pierwszy półfinał mundialu: Urugwaj chce zatrzymać Robbena
06.07.2010 10:46 -

- Nawet najlepsi mają słabe strony - liczy Oscar Tabarez, selekcjoner reprezentacji Urugwaju. Jego drużyna we wtorkowy wieczór zagra przeciwko faworyzowanej Holandii w półfinale mistrzostw świata.

więcej »
Hiszpania nie wykorzystała karnego, Paragwaj też, ale David Villa niezawodnie trafia!
03.07.2010 22:21 -

Hiszpania pokonała Paragwaj 1-0 w ostatnim meczu ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata. Oba zespoły miały po rzucie karnym i oba jedenastek nie wykorzystały. Niezawodny okazał się jednak najlepszy strzelec mundialu David Villa, który w 83 minucie zdobył bramkę na wagę hiszpańskiego półfinału.

więcej »
Wielkie Niemcy, Argentyna na kolanach!
03.07.2010 17:48 -

Popisowa partia reprezentacji Niemiec w ćwierćfinale MŚ - rozbiła Argentynę aż 4-0! W trzeciej minucie Thomas Mueller zdobył głową bramkę, dającą Niemcom prowadzeniom i to był cios, który złamał argentyńskiego ducha. W 67 min Diego Maradona zadrżał po raz drugi - Miroslav Klose podwyższył na 2-0, a to nie był koniec koncertu Niemców.

więcej »
FIFA przyznała bramkę Sneijderowi
03.07.2010 16:53 - ASInfo

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zdecydowała, że pierwsza bramka dla Holendrów w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Brazylii zostanie ostatecznie zapisana na konto Wesley'a Sneijdera, a nie będzie traktowana jako samobójcze trafienie Felipe Melo.

więcej »
Po dogrywce i karnych żegnamy Ghanę
02.07.2010 21:21 -

W Johannesburgu zakończył się drugi piątkowy mecz ćwierćfinałowy piłkarskich mistrzostw świata. Do przerwy Urugwaj nieoczekiwanie przegrywał z Ghaną 0-1, ale w 55 minucie wyrównał Forlan z rzutu wolnego. W dodatkowym czasie gry dogrywki Asamoah Gyan z karnego trafił w poprzeczkę! Serię rzutów karnych lepiej egzekwował Urugwaj i awansował do półfinału.

więcej »
Hiszpania ma Villę, więc ma i awans
29.06.2010 22:22 -

Hiszpania zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata. Niezawodny David Villa strzelił jedyną bramkę dla niej w spotkaniu z Portugalią i zapewnił awans. Pary ćwierćfinałowe to: Holandia - Brazylia, Urugwaj - Ghana, Argentyna - Niemcy i Paragwaj - Hiszpania.

więcej »
Paragwaj awansował w rzutach karnych
29.06.2010 18:44 -

Po raz pierwszy w afrykańskim mundialu rzuty karne decydowały o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata. Po bezbramkowych 90 minutach i dogrywce Paragwaj pokonał Japonię w rzutach karnych 5-3.

więcej »
Oczekiwana zmiana frontu w FIFA: technologia wkroczy do futbolu
29.06.2010 17:23 -

Prezydent FIFA Sepp Blatter po fali krytyki wobec konserwatywnej polityki federacji, skutkującej kardynalnymi błędami sędziów afrykańskiego mundialu, zmienia front. Dziś zapowiedział powrót do rozmów o technologii goal-line.

więcej »
Holendrzy w ćwierćfinale, koniec snu Słowaków
28.06.2010 18:06 - ASInfo

W pierwszym poniedziałkowym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata reprezentacja Holandii pokonała Słowację 2-1. Bramki dla "Oranje" strzelili Arjen Robben i Wesley Sneijder. Słowacy odpowiedzieli trafieniem Roberta Vittka z rzutu karnego.