Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016
Sensacja: Islandia eliminuje Anglię2016-06-28 09:05:00

1/8 finału, Nicea: Anglia - Islandia 1-2 (1-2)

1-0 Rooney 4 (karny)

1-1 R. Sigurdsson 6

1-2 Sigthórsson 18

Sędziował Damir Skomina (Słowenia). Żółte kartki: Sturridge - G. Sigurdsson, A. Gunnarsson. Widzów 33 901.

ANGLIA: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier (46 Wilshere), Rooney (87 Rashford) - Sturridge, Kane, Sterling (60 Vardy).

ISLANDIA: Halldórsson - B. Sævarsson, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason - Gudmundsson, G. Sigurdsson, A. Gunnarsson, B. Bjarnason - Sigthórsson (76 E. Bjarnason), Bödvarsson (89 Traustason).

Islandzcy piłkarze są już bohaterami w swoim kraju. O dniu, w którym pokonali Anglię awansując do ćwierćfinału ME będą być może mówić do końca życia.

Zaczęło się doskonale dla Anglików, bo już w 4. minucie objęli prowadzenie z karnego, podyktowanego za faul bramkarza na Sterlingu. Rooney pewnie wykonał jedenastkę.

W 6. minucie było niespodziewanie 1-1. Gunnarsson wrzucił z autu, Árnason wygrał główkowy pojedynek Rooney'em, piłka spadła na 3. metr, gdzie jak spod ziemi wyrósł R. Sigurdsson wpychając ją do siatki. Dwanaście minut później Islandczycy zdobyli drugiego gola, tym razem ładną kombinację zespołową zakończył strzałem z 14 m Sigthórsson. Futbolówka po rękach Harta wtoczyła się do bramki przy lewym słupku.

Anglicy mieli w dalszej fazie meczu przewagę, dużo strzelali, ale bez efektu. Piłkarze z kraju gejzerów mogli tymczasem podwyższyć. W 55. minucie R. Sigurdsson z przewrotki trafił w bramkarza, a w 84. minucie Gunnarsson finalizujący kontrę też strzelił w Harta.

- Futbol polega na wygrywaniu i zdobywaniu tylu goli ile możesz - skomentował Lars Lagerbäck, szwedzki coach Islandczyków, który doskonale taktycznie ułożył swój team.

Menedżer angielskiej reprezentacji Roy Hodgson zachował się honorowo i po tym meczu podał się do dymisji.