Strona główna > MISTRZOSTWA EUROPY - FRANCJA 2016

1/8 finału, Lille: Niemcy - Słowacja 3-0 (2-0)

1-0 Boateng 8

2-0 Gomez 43

3-0 Draxler 63

Sędziował Szymon Marciniak (Polska). Żółte kartki: Kimmich, Hummels - Škrtel, Kucka. Widzów 44 312.

NIEMCY: Neuer - Kimmich, Boateng (72 Höwedes), Hummels, Hector - Kroos, Khedira (76 Schweinsteiger) - Müller, Özil, Draxler (72 Podolski) - Gomez.

SŁOWACJA: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Gyömber (84 Saláta) - Kucka, Hrošovský, Škriniar, Hamšík, Weiss (46 Greguš) - Ďuriš (64 Šesták).

Niemcy przed niespełna miesiącem przegrali w towarzyskim spotkaniu ze Słowacją 1-3. Dziś zagrali oficjalnie i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Po wrzutce z kornera wybita przez obronę piłka spadła przed pole karne, a Boateng uderzył z woleja z 21 m, trafiając do siatki przy prawym słupku (po drodze lekko zmienił kierunek Škriniar). To jego pierwszy gol w reprezentacji w 63. występie!

W 13. minucie powinno być 2-0. Škrtel popchnął w polu karnym Gomeza, a arbiter podyktował jedenastkę. Özil strzelił półgórnie przy lewym słupku, ale nie zdołał pokonać Kozáčika!

Słowacy mogli wyrównać w 41. minucie, lecz "główkę" Kucki z 6 m wyjął spod poprzeczki Neuer. Dwie minuty później mistrzowie świata podwyższyli. Lewą stroną akcję przeprowadził Draxler, zagrał spod linii końcowej na 3. metr, skąd Gomez uderzył celnie.

Po przerwie Słowacy zaatakowali, ale zamiast zdobyć kontaktową bramką, stracili trzecią. Hummels wygrał "główkę", po czym futbolówkę z 4 m wpakował w bliższe "okienko" Draxler, gracz nr 1 tego meczu.

Sędziowała polska piątka: Szymon Marciniak jako główny, Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz jako asystenci oraz Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał jako bramkowi.