Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Żaki
Turnieje żaków i skrzatów w Skawinie (FILMY)2012-11-12 22:17:00

W zawodach DRAGON PIAST CUP 2012, organizowanych przez Miejskie Towarzystwo Sportowe Piast Skawina, wzięło udział 25 drużyn, blisko 300 zawodników i około 600 kibiców.

Oba turnieje żaków swoim występem uświetnił Krzysztof Golonka – mistrz świata w trickach piłkarskich, który potem przeprowadził mini-warsztaty z wytypowanymi zawodnikami poszczególnych drużyn. Wszystkie dzieci wyjechały ze Skawiny z drobnymi upominkami, najlepsi zdobyli medale i puchary.

Turniej poranny w kategorii żaków wygrała Orbita Bukowno, pokonując w rzutach karnych gospodarzy – Piast Skawina. Trzecie miejsce zajął MUKP Dąbrowa Górnicza. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Miłosza Nowaka z MUKP Dąbrowa Górnicza, najlepszym bramkarzem – Kacpra Kuflowskiego z Piasta Skawina, królem strzelców został Szymon Woźniak (Harnasie Tymbark), który wygrał jednocześnie konkurs podbijania piłki. W konkursie dryblingu najlepszy był inny piłkarz z Tymbarku – Wojciech Urbański.

9. AZS AWF JSS Kraków

W popołudniowym turnieju żaków triumfowali Ziomki Rzeszów, pokonując w decydującym meczu Piast Skawina. Trzecie miejsce, po zwycięskim spotkaniu z Cracovią, wywalczyli młodzi piłkarze Gdovii Gdów.

Wśród nagrodzonych indywidualnymi wyróżnieniami również dominowali zawodnicy z Rzeszowa. Oskar Pietryka został najlepszym zawodnikiem, a Piotr Piliński – najlepszym bramkarzem. Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Michał Litwa (Piast Skawina). Najlepszym dryblerem okazał się Dominik Kmiecik (Piast Skawina), a w żonglerce triumfował Michał Zieliński (Ziomki Rzeszów).

1. Ziomki Rzeszów
2. Piast 2004 A Skawina
3. Gdovia Gdów
4. Cracovia
5. Piast 2005 Skawina i Piast 2004 B Skawina
7. Radziszowianka i Orzeł Sidzina

W turnieju skrzatów najlepsza okazała się Jadwiga Kraków, drugie miejsce zajął Orzeł Piaski Wielkie, a trzecie – Piast Skawina.