Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Pcimianka Pcim - Wieczysta Kraków 3-1 (2-0)

1-0 Adrian Ignyś 2
2-0 Adrian Ignyś 30
3-0 Łukasz Hodurek 60
3-1 Dawid Lachowicz 70 (wolny)

Sędziował Piotr Nowak. Żółte kartki: Hodurek. P. Muniak - Bartosik. Czerwona kartka: Burtan (P, 75). Widzów 150.

PCIMIANKA: Kipek - Łukasik, Mackiewicz, Hodurek, Filipek - Moskal, Marszalik (70 Chmiel), Wolski, Burtan - P. Muniak (87 Kuboń), Ignyś.
WIECZYSTA: Szewczyk - Gut, Podsiadły, Heichel (Liszka), Cewicki, Michno (Jakubczak), Bartosik, Grząbka, Hejmo, Lachowicz, Szypuła (Filipek).

Pcimianka po bardzo dobrej grze, szczególnie w pierwszej połowie, pokonała Wieczystą. Dwie bramki zdobył Adrian Ignyś, na 3-0 podwyższył Łukasz Hodurek. Pod koniec meczu Wieczysta zdobyła honorowego gola po ładnym uderzeniu Dawida Lachowicza z rzutu wolnego. Pcimianka kończyła mecz w "10", bowiem czerwoną kartkę zobaczył Jakub Burtan.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Pcimianki. Już w 2. minucie Ignyś ładnie strzelił po "długim" rogu z dość ostrego kąta i było 1-0. W 30. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 uderzając piłkę do bramki głową po dośrodkowaniu Burtana. Gospodarze w I połowie grali bardzo dobrze i powinni prowadzić znacznie wyżej. Znakomitych szans nie wykorzystali m.in. Marek Marszalik i dwukrotnie Adrian Ignyś, raz trafiając w słupek. Wieczysta miała jedną dobrą okazję, ale Kipek ładnie obronił strzał gracza gości.

Druga połowa była już nieco bardziej wyrównana. Pcimianka w 60. minucie podwyższyła na 3-0. Po rzucie rożnym piłka minęła wszystkich i trafiła do nie pilnowanego Łukasza Hodurka. Ten trochę niedokładnie ją przyjął, ale zdołał jeszcze uderzyć lewą nogą i futbolówka wtoczyła się do bramki przy słupku.

W 70. minucie sędzią dopatrzył się faulu na 18. metrze jednego z graczy Pcimianki. Dawid Lachowicz z Wieczystej perfekcyjnie strzelił w samo "okienko" i było 3-1.

W 75. minucie Piotr Muniak został powalony na ziemię. Zbiegli się wszyscy zawodnicy i rozpoczęła się przepychanka. Burtanowi z Pcimianki puściły nerwy i otrzymał czerwoną kartkę. Pod koniec meczu Wieczysta próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale jej się to nie udało i pcimianie zasłużenie sięgnęli po 3 punkty.