Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)
Oldboj z juniorem w obronie, bramkarz w ataku

Clepardia Kraków - Pcimianka Pcim 2-0 (1-0)

1-0 Moszumański 25
2-0 Moszumański 67

CLEPARDIA: Mytych - Bosak, Turek, Miczek, Gumula - Wojniak, Sieniawski, Szremski (65 Machno), Brandys - Ostrowski (75 Skotniczny), Moszumański (80 Turczyn).
PCIMIANKA: K. Muniak - Dziadkowiec (75 D. Muniak), Panuś, Janicki, Czarnota, Salawa, M. Marszalik, Chmiel, Burtan, Kipek, Gancarczyk.

Faworyzowana Clepardia od początku uzyskała przewagę i udokumentowała ją golem w 25. minucie. Wojniak podał ze środka na lewo, a Moszumański z narożnika pola karnego uderzył celnie w "długi" róg. Po utracie bramki Pcimianka zerwała się do ataku, parę razy goście wrzucili piłkę w szesnastkę, ale obrońcy krakowian byli na posterunku.

Po przerwie przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna, mieli oni mnóstwo sytuacji, ale bramkarz Pcimianki "wyciągnął" kilka piłek, które wydawały się nie do obrony. Akcję na 2-0 zaczął Machno. W środku pola "kiwnął"jednego zawodnika z Pcimia, pociągnął do prawej, dośrodkował w pole karne, gdzie Moszumański na wślizgu uprzedził obrońcę i z 4 metrów wpakował futbolówkę przy słupku do siatki. Goście w II połowie nie mieli ani jednej okazji, oddali bodaj jeden strzał w tzw. światło bramki - w 85. minucie.

- Mecz się wydłużył, bo przerwa trwała aż 25 minut. Goście poprosili o konfrontację, w związku z tym my też. Wszyscy mieli papiery w porządku - mówi Krzysztof Krok, trener Clepardii.

Jak podaje strona kspcimianka.futbolowo.pl, drużyna z Pcimia z trudem skompletowała skład. Ostatecznie na środku obrony wystąpili dzień wcześniej zgłoszeni do rozgrywek 47-letni trener Józef Panuś i 16-letni junior Arek Janicki. A w ataku wystąpił Michał Gancarczyk, który nie grał od lipca. Drugim napastnikiem był... bramkarz Konrad Kipek. Zawodnicy Pcimianki zagrali bardzo ambitnie i przegrali, ale z honorem.