Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Hejnał Krzyszkowice - Sokół Kocmyrzów 3-1 (2-0)

1-0 Durlatka 5
2-0 Durlatka 41
2-1 Łach 57
3-1 Obłaza 61

Sędziowali: Bartłomiej Zaręba - Tomasz Żelazny, Dawid Kuś (Kraków). Żółte kartki: M. Galas, Obłaza, Niedźwiedź - Rudzinski. Widzów 100.
HEJNAŁ: Jurczak - Muniak, Obłaza, Król, Karaim (60 Blecharczyk) - G. Galas (70 Motyka), M. Galas, Niedźwiedź, Ciaputa - Durlatka, Boroń (77 Burda).
SOKÓŁ: Zbroja - Piątek, P. Kopyść, O. Rudziński, D. Kałkus - Kubka, Sado (56 Dominik), Łach, Dudziński (54 Marczykiewicz) - Zawrzykraj, Wąs.

Silny, porywisty wiatr zepsuł widowisko i wielokroć nie pozwalał na przeprowadzanie składnych akcji. Od początku uwidoczniła się przewaga gospodarzy i została ona udokumentowana bramkami. Już w 5 minucie Mateusz Durlatka znalazł się sam przed Tomaszem Zbroją i nie zmarnował okazji. Później groźnie strzelali Sławomir Ciaputa i Grzegorz Galas, ale niecelnie. Goście szukali szczęścia po długich wrzutkach, ale dopiero w 34 minucie Marcin Wąs miał sytuację. Ociągał się z uderzeniem i obrońcy zdołali wybić futbolówkę. Po chwili strzelał Paweł Zawrzykraj, lecz Bartłomiej Jurczak był na posterunku. W 41 minucie było już 2-0. Durlatka wygrał pojedynek główkowy z Pawłem Kopyściem i popędził sam na bramkarza. Miał dużo czasu, aby precyzyjnie posłać piłkę do siatki.

W 57 minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Zawrzykraj wycofał futbolówkę na linię pola karnego i Łukasz Łach pokonał Jurczaka. Dziesięć minut później faulowany był na 18-metrze Sławomir Ciaputa. Do piłki podszedł Piotr Obłaza i umieścił ją w "okienku". W tym momencie stało się jasne, że Sokół będzie miał trudności z odrobieniem strat. W końcówce wynik mógł podwyższyć Kacper Blecharczyk, ale po jego uderzeniu z ok. 30 metrów piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki.