Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Zieleńczanka Zielonki - Hejnał Krzyszkowice 6-1 (1-0)

5-1 Szumiec 75
6-1 Szumiec 85

ZIELEŃCZANKA: Szot - Bulak, Tekieli, Duda (71 Srebnicki), Dragosz (46 Słota) - Szumiec, Kierzkowski, Dudek, Katarzyński (46 Kawa) - Kubiak, Pogan (76 Marek).
HEJNAŁ: Jurczak - Karaim (90 Pitala), Obłaza, Raczek (60 Muniak), Król - Ciaputa, Niedźwiedź, M. Galas (75 Burda), G. Galas (80 Baran) - Boroń, Durlatka.

Zieleńczanka ma w tym sezonie wysokie aspiracje i potwierdziła to wysokim zwycięstwem nad beniaminkiem. Zespół grającego trenera Krzysztofa Szumca i grającego prezesa Tomasza Dudka jest przy tym najbardziej bramkostrzelny w lidze, ze średnią 3 goli na mecz.

W sobotę gospodarze przekroczyli tę normę dwukrotnie, choć w I połowie miał z tym jeszcze niejakiem kłopoty. Dobry początek zrobił Pogan, który wykorzystał podanie Szumca z własnej połowy za przymierzających się do pułapki ofsajdowej obrońców gości i nie zmarnował sytuacji "sam na sam".

Po przerwie grę uspokoił Kawa, który po bardzo ładnej akcji i podaniu Bulaka z lewej strony uderzył z 16 m w róg. Po chwili Kubiak strzelił - z podania Szumca - do pustej bramki. Było 3-0, norma została więc wykonana.

Niebawem goście zdobyli ładnego gola - G. Galas przelobował bramkarza z Zielonek trafiając w "okienko". Miejscowi szybko wybili rywalom z głowy myśli o dobrym wyniku. 5 minut później Szumiec zacentrował z wolnego, a Kierzkowski głową skierował piłkę do bramki. Na zakończenie dwa trafienia zaliczył Szumiec. - Najpierw wchodziłem w pole karne z boku, bramkarz myślał, że będę centrował, wyszedł do przodu, a ja uderzyłem mu po "krótkim". Kolejny gol padł po akcji lewą stroną Dudka, który podał mi tak, że miałem tylko trafić do pustej bramki - opowiada o swych golach Szumiec.

- Chociaż mecz był jednostronny, to grało się dziś ciężko ze względu na fatalny stan naszego boiska. Mieliśmy jeszcze ze trzy "setki", a rywale dwie, ale Szot je bardzo dobrze obronił - mówi Krzysztof Szumiec, grający trener Zieleńczanki.