Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Gościbia Sułkowice - Pogoń Skotniki 0-3 (0-1)

0-3 Machno 83
Żółte kartki: Biela - Strug.
POGOŃ:
Jakubiszyn - Musiał, Liszka, Dziedzic, Sikora - Machno, Wykręt (70 Karpierz), Stępiński (80 Braś), Dobroch (65 Strug) - Janicki, Żyła (85 Kamiński).

W I połowie więcej z gry miała Gościbia, kilka razy zagroziła bramce gości strzałami z 10-15 metrów, ale Jakubiszyn spisywał się bardzo dobrze. Skotniczanie też mieli swoje okazje. W 15. minucie Żyła w zamieszaniu uderzył z 5 m, ale golkiper z Sułkowic nie dał się pokonać, podobnie jak przy strzale Janickiego, też z piątki. W 30. minucie Pogoń przeprowadziła skuteczną kontrę. Dobroch pociągnął lewym skrzydłem do chorągiewki i mocno zacentrował po ziemi, a Żyła strzelił z 17 m po "długim". 0-1 do przerwy.

Po przerwie częściej w posiadaniu piłki była Pogoń, gospodarze ograniczali się w zasadzie do kontr. Najlepszą szansę mieli w zamieszaniu, gdy jeden z zawodników trafił w poprzeczkę.

Zespół ze Skotnik podwyższył prowadzenie w 60. minucie. Żyła uderzył z prawej strony po "długim", bramkarz odbił piłkę, a Machno ją dobił z 10 metrów. W końcówce Żyła wypracował trzeciego gola. Lewą stroną przeszedł od połowy boiska, ograł po drodze kilku zawodników, dośrodkował do Machny, który z 7 metrów trafił do siatki. Żyła swoją bardzo dobrą grę mógł podkreślić golem po indywidualnej akcji - ograł w szesnastce dwóch obrońców, ale golkiper Gościbi popisał się skuteczną interwencją.