Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Pcimianka Pcim - Hejnał Krzyszkowice 2-1 (0-1)

PCIMIANKA: Kipek - Bajak, Hodurek (75 Filipek), M. Dziadkowiec, Czarnota - P. Muniak, P. Panuś (46 Kuboń), Marszalik, Salawa (46 Burtan) - Paś (46 Cichoń), Zieliński.
HEJNAŁ: Jurczak - Muniak, Niedźwiedź, Król, Karaim (65 Burda) - G. Galas (88 Baran), Żądło (75 Grabowski), M. Galas, Ciaputa - Durlatka, Boroń.

W Pcimiu odbywały się dożynki i mecz oglądało ponad 500 widzów!!!

- Jak się nie wykorzystuje dogodnych okazji, to się przegrywa
- skomentował porażkę Hejnału trener Marek Holocher.

Po I połowie tego zaciętego spotkania nie zanosiło się na nią. Gospodarze mieli wprawdzie dwie "setki", ale gola zdobył Hejnał. Tuż przed przerwą Boroń dostał podanie od Durlatki, "okiwał" obrońcę i bramkarza, po czym strzelił do pustej bramki.

Po przerwie goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale Boroń nie wykorzystał sytuacji "sam na sam"; niezłą okazję miał też Durlatka. Tymczasem w 55. minucie Pcimianka wyrównała. Burtan dośrodkował z rzutu rożnego, Marszalik przepuścił piłkę, która trafiła do P. Muniaka, a ten strzelił celnie na 1-1.

Pcimianie zdobyli zwycięskiego gola w końcówce meczu po "strzale życia" w wykonaniu Cichonia. Uderzył on z ok. 25-30 m, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Strzał nie do obrony.