Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > VI liga (Kraków)
Sokół w dziesiątkę strzela gole beniaminkowi

Sokół Kocmyrzów - Nadwiślanka Nowe Brzesko 5-2 (0-1)

3-1 Wąs 69

4-1 Wąs 80

4-2 Profic 90

5-2 Wąs 90+2

Sędziował Dariusz Mirek oraz Piotr Turcza i Artur Śliwa. Żółte kartki: D. Kałkus, M. Rudziński - Hanusiak. Czerwona - D. Kałkus (58, druga żółta). Widzów 100.

SOKÓŁ: Szymski - P. Kopyść, Piątek, D. Kałkus, Marczykiewicz - Sado (58 P. Kałkus), Łach, Kubka, Dudziński - Zawrzykraj, M. Rudziński (46 Wąs).

NADWIŚLANKA: Kisiel - Frączkiewicz (80 Pawlak), Składanowski, Marek, Tyrański, Hanusiak - Oraczewski, Hajdas (73 Profic), Krzyk (73 Wojciechowski) - Kwiecień, Kupiszewski.

W pierwszej połowie niewiele się działo, gra toczyła się głównie w środku pola. Dwukrotnie tylko Zawrzykraj zagroził bramce gości, jednak w obu przypadkach, jak również przy wolnym wykonywanym przez Łacha, bramkarz beniaminka udanie interweniował. Nadwiślanka miała w tej części gry 100-procentową skuteczność - stworzył jedną sytuację i z niej zdobył bramkę. W 45 min do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego wyszedł z okrzykiem "moja" Łukasz Szymski. Nie przewidział, że Mateusz Kwiecień zdąży go wyprzedzić i przelobować głową...

Jednym z bohaterów drugiej połowy został wprowadzony po przerwie Marcin Wąs. Paweł Zawrzykraj zyskał w nim właściwego partnera do nękania obrony Nadwiślanki i bramkarza gości. Ten miał szczególnego pecha...

30 sekund po wznowieniu gry Zawrzykraj, po indywidualnej akcji, zakręcił rywalami w polu karnym i wyrównał stan meczu. W 57 min Zawrzykraj dostrzegł dobrze ustawionego w polu karnym Piątka, który dał gospodarzom prowadzenie. W 69 min, gdy Sokół, grał już w dziesiątkę, Zawrzykraj leżąc już oddał strzał na bramkę, Kisiel wypluł piłkę przed siebie, ale tak fatalnie, że trafiła w nadbiegającego Wąsa i ... wtoczyła się do bramki.
Kolejne trafienie gospodarze zaliczyli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - bramkarz gości znów interweniując trafił w Wąsa i jeszcze raz piłka odbiwszy się od niego wpadła do siatki.

Napór ambitnie walczących gości został nagrodzony w 90 min - Dariusz Profic strzelił na 4-2, ale minutę później Zawrzykraj dograł idealnie do Wąsa, który tym razem bez pomocy bramkarza gości uderzył ją  bliska do bramki.

Kiedy w 57 min czerwoną kartkę zobaczył młodzieżowiec Sokoła Dariusz Kałkus gospodarze mieli poważny dylemat, czy wprowadzać na boisko drugiego młodzieżowca. Ponieważ nikt w nerwach nie pamiętał regulaminu, na wszelki wypadek za seniora Jakuba Sado wszedł młodzieżowiec Przemysław Kałkus. Po meczu w sędziowskiej szatni analizowano regulamin, który wyraźnie mówi, że w przypadku ukarania młodzieżowca czerwoną kartkę na boisku może zostać jeden młodzieżowiec. Nie trzeba więc ściągać seniora.