Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Raba Dobczyce – Bieżanowianka Kraków 4-1 (2-1)

2-0 Choroba 28
2-1 Szumny 35
3-1 Piwowarczyk 81
4-1 Rozwadowski 83
Sędziowali Sławomir Radwański oraz Mariusz Warzeń i Filip Jędrzejczyk. Żółta kartka: Moroński. Czerwona kartka: Nawratil (90, faul na Piwowarczyku). Widzów 150.
RABA:
Ruman – Latoń, Wyroba, Godula, Grudzień (82 Budzowski) – Krawczyk (75 Figiel), Piwowarczyk, Hyży, Choroba (46 Rapacz)  – Gorzkowski (55 Twardosz), Rozwadowski.
BIEŻANOWIANKA: Banasik – Więckowski (9 Kukla), Seweryn, Nawratil, Spolitakiewicz (65 Miłosz) – Grochola, Wiewióra, Łukowski, Orenta – Szumny (85 Źróbek), Czerw (60 Moroński).

Trwa zwycięska passa piłkarzy dobczyckiej Raby, którzy w sobotnim meczu pokonali drużynę Bieżanowianki 4 bramkami.

Po dość chaotycznym początku, dopiero w 19. minucie Rabie udało się znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Banasika. Po dynamicznej akcji prawym skrzydłem i dokładnym podaniu Krawczyka sytuację sam na sam wykorzystał Rozwadowski. 10 minut później po asyście aktywnego od początku spotkania Rozwadowskiego piłkę do siatki głową skierował Choroba. W 35. minucie gościom w końcu udało się pokonać Rumana;  precyzyjnym strzałem z 16 metrów popisał się Szumny.

W drugiej połowie goście zaczęli śmielej atakować bramkę przeciwnika. Piłkarze Raby nie pozostawali rywalom dłużni, w  81. minucie po błędzie obrony piłkę z kilku metrów do pustej bramki skierował Piwowarczyk. W końcówce meczu Rozwadowski ponownie pokonał bramkarza gości ustalając wynik na 4-1.