Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > VI liga (Kraków)

Raba Dobczyce – Clepardia Kraków 3-1 (1-0)

1-0 Gorzkowski 1
1-1 Łatas 51
2-1 Gorzkowski 55
3-1 Gorzkowski 59
Sędziował Sławomir Bucki. Żółte kartki: Hyży, Ruman, Choroba. Czerwona kartka: Łataś (65, za brutalny faul). Widzów 120.
RABA
: Ruman – Choroba (85 Figiel), Godula, D. Wyroba, Grudzień – Krawczyk (46 B. Budzowski), Brytan (70 B. Budzowski), Hyży,  Limanówka – Gorzkowski (85 Rapacz), Kawalec.
CLEPARDIA: Mytych – Bosak, Sieniawski, Turek, Gumula – Wojniak, Gągol (65 Nykiel), Wach, Kucaj (70 Brandys) – Łataś, Jaworski (61 Szremski).

Piłkarze Raby mogli wygrać ten pojedynek w znacznie wyższych rozmiarach, ale zabrakło im w kilku sytuacjach podbramkowych przytomności i opanowania, nie mówiąc już o celnych uderzeniach.

Już pierwsza akcja w 1. minucie przyniosła podopiecznym trenera Arkadiusza Wyroby bramkę – podanie od Kawalca na bramkę strzałem z 6-7 m zamienił najgroźniejszy strzelec tego meczu, 19-letni Grzegorz Gorzkowski. Goście w tej fazie gry grali bojaźliwie, nie stwarzając sytuacji do zdobycia gola, dopiero w 40. minucie uderzenie Wojniaka wybronił stojący na linii strzału Grudzień. Dwie szanse strzeleckie w pierwszej połowie spotkania zmarnował Krawczyk, a w 24. minucie Kawalec posłał piłkę w słupek.

W 51. minucie doszło do remisu, chwilę wcześniej szansę na podwyższenie wyniku spotkania zaprzepaścił Kawalec, piłkę przejęli goście i Łataś nie zmarnował szansy, celnie strzelając z 4-5 m.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 55. i 59. minucie za sprawą dwóch celnych uderzeń najlepszego na boisku Gorzkowskiego. W 79. minucie Nykiel nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, jego strzał świetnie wybronił Ruman. Pod koniec meczu po strzale Gorzkowskiego z 22 m piłka trafiła w poprzeczkę.