Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Zjednoczeni-Złomex Branice - Wiślanie Jaśkowice 1-2 (0-0)

0-1 Michał Morawski 56 (karny)

1-1 Waldemar Kalisz 90

1-2 Maciej Wcisło 90+4

Sędziował Tomasz Piróg. Czerwona kartka: Maciej Morawski (Wiślanie, 90+2, dwie żółte). Widzów 200.

ZŁOMEX: Dziura - J. Kalisz, Gubała, Stępień, Sikora, Kagize (60 S. Kalisz), Komenda (46 Pishchevskyi), Piskorz (50 Kaczmarczyk), Brak, Małota (80 W. Kalisz), Zegarek.

WIŚLANIE: Chmura - Łukasik, Michał Morawski, Maciej Morawski, Lachowski - Rzeszótko, Kazek, Meus, Ignyś (88 Natkaniec) - Węgrzyn (90+1 Janusz Morawski), Wcisło.

W meczu na szczycie krakowskiej okręgówki Złomex przegrał u siebie z Wiślanami 1-2. Drużyna z Jaśkowic, która wygrała także jesienią (3-1) zdobyła zwycięskiego gola w doliczonym czasie i przybliżyła się do awansu do IV ligi.

W I połowie mecz toczył się pod lekkie dyktando gości. Było to jednak bardziej długie badanie sił niż prawdziwa gra. Miejscowi liczyli na kontry, a Wiślanie nie chcieli się otworzyć...

Po przerwie zespół lidera objął prowadzenie z rzutu karnego podyktowanego za faul Stępnia na Ignysiu. Skutecznym wykonawcą był Michał Morawski. Goście starali się pójść za ciosem, mieli parę sytuacji, dwa razy trafili w słupek, ale wynik się nie zmienił.

W końcówce Złomex przystąpił do zdecydowanego ataku, który zakończył się powodzeniem w ostatniej minucie. Kaczmarczyk dośrodkował z rzutu wolnego, a w zamieszaniu piłkę do bramki wpakował Waldemar Kalisz.

Gra się zaostrzyła, było trochę przepychanek, w efekcie za dwie żółte kartki z boiska zszedł Maciej Morawski. Mimo to grający w dziesiątkę Wiślanie zdołali strzelić gola być może na wagę awansu. Futbolówka znalazła się w siatce... dwa razy. Sędzia jednak cofnął grę, goście ponownie wznowili ją z autu. Poszła akcja do boku, Meus zagrał do Rzeszótki, ten w pole karne do Wcisły, który głową skierował piłkę do bramki przy słupku. Była to już czwarta minuta doliczonego czasu.