Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 2-2 (0-1)

0-2 ??? 60

1-2 Piotr Muniak 75 (karny)

2-2 Sebastian Sekuła 80

PCIMIANKA: Kipek - Pawlik (70 Pilch), Herdecki, Bajak, Burtan - Galas, Salawa, Marszalik, Sekuła, Rapacz (60 Rusin) - P. Muniak.

Mecz rozpoczął się dla Pcimianki źle, bo w 8. minucie straciła bramkę. Prostopadłej piłki nie dogonił Jakub Burtan, który się poślizgnął, skrzydłowy Orła wyszedł sam na sam i strzelił obok Kipka.

Gospodarze grali w I połowie słabo. Wiele było niedokładnych zagrań, sporo strat. Orzeł natomiast po objęciu prowadzenia mądrze cofnął się na swoją połowę, zagęścił środek pola i czekał na szybkie kontry. W pierwszej odsłonie obie drużyny nie stworzyły żadnej stuprocentowej sytuacji.

Od początku II połowy Pcimianka przejęła inicjatywę, zaczęła grać krótkimi, szybkimi podaniami. W 55. minucie miejscowi mieli szansę na odrobienie straty, ale po wrzutce Burtana z lewej strony, piłkę głową nienajlepiej uderzył Piotr Muniak. 5 minut później po jednej z nielicznych akcji Orzeł dość niespodziewanie poddwyższył. Po dośrodkowaniu z lewej strony na dalszy słupek, wyżej od Burtana skoczył gracz gości i ładnym strzałem głową trafił do siatki przy słupku.

Pcimianka się nie poddawała. W 65. minucie kolejną dobrą okazję miał Piotr Muniak, jednak z 5 metrów uderzył nad bramką. W 75. minucie Marek Marszalik przymierzył z 25 metrów w poprzeczkę, próbował dobić głową powracający po kontuzji Marcin Rusin, ale uprzedził go doświadczony gracz Orła Kański, który wybił futbolówkę ręką. Zauważył to sędzia i podyktował karnego, a Kańskiego ukarał czerwoną kartką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Muniak.

Po bramce kontaktowej Pcimianka jeszcze mocniej ruszyła do przodu i osiągnęła zdecydowaną przewagę. 5 minut później było 2-2. Z 23 metrów bardzo ładnie uderzył Sebastian Sekuła nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Gospodarze w dalszym ciągu zdecydowanie atakowali, a Orzeł myślał tylko o obronie. Pcimianie grając z przewagą jednego zawodnika ładnie rozgrywali piłkę i stwarzali sobie okazje. Dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in. Marcin Rusin czy Marek Galas. W 90. minucie z 14 metrów uderzał Sekuła, jednak w ostatniej chwili obrońca zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. Po wrzutce z kornera gracze z Myślenic dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Ostatecznie wynik 2-2 nie uległ zmianie.