Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Akcja trzech braci przypieczętowała wygraną Tramwaju

Tramwaj Kraków - Pozowianka Pozowice 4-0 (2-0)

2-0 Makówka 43

3-0 Jakub Osuch 80

4-0 Dariusz Osuch 90

TRAMWAJ: Nowicki - Bartłomiej Osuch, Lebiest, Szura, Karoń - Welc, Makówka, Kękuś (46 Suślik), Rojek (70 Dariusz Osuch), Kubas (60 Rodzeń) - Świąder (79 Jakub Osuch).

Tramwaj odniósł pierwsze zwycięstwo u siebie w tym sezonie i pokazał, że wcale nie zamierza spadać z okręgówki.

Gospodarze wygrali już drugi mecz w tej rundzie, przed tygodniem 2-0 z Pcimianką na wyjeździe, a w sobotę 4-0 z Pozowianką, która wyprzedza bezpośrednio krakowian w tabeli.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym, Kękuś dostawił nogę i było 1-0. W 43. minucie Świąder został sfaulowany przez bramkarza Pozowianki poza szesnastką, a Makówka z wolnego podwyższył. Goście grali od tej chwili w dziesiątkę, gdyż golkiper gości zobaczył czerwoną kartkę za tę akcję ratunkową, zastąpił go gracz z pola.

Po przerwie krakowianie mieli kilka okazji, jedną bardzo dobrą mieli też goście (strzał z 40 metrów w poprzeczkę). W ostatnich 10 minutach Tramwaj postawił pieczęć. Najpierw w kontrataku Jakub Osuch dostał prostopadłe podanie i w sytuacji "sam na sam" plasowanym strzałem przymierzył w róg bramki. W ostatniej minucie akcję z "klepy" przeprowadziło trzech braci Osuchów - Jakub podał do Bartłomieja, a do siatki trafił Dariusz (dwaj ostatni to bliźniacy).

- W pierwszej połowie okazji sam na sam nie wykorzystali Rojek i Kubas, dobrą szansę miał też Świąder. Po przerwie między innymi "setkę" zmarnował Welc, zdobyliśmy też moim zdaniem prawidłowego gola, ale sędzia uznał, że był spalony. Słowem, mogliśmy wygrać o wiele wyżej - skwitował Grzegorz Plata, trener Tramwaju.