Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Wiślanie Jaśkowice - Złomex Branice 3-1 (1-0)

3-1 Przeniosło 73 (karny)

Sędziował Piotr Gajewski. Czerwona kartka: Ziółkowski (Złomex, 32, dwie żółte).
WIŚLANIE: Kłos - Sady, Maciej Morawski, Lachowski, Ignacok (63 Woźniak) - Rzeszótko, Kazek, Michał Morawski, Kłys, Ankowski - Wcisło.
ZŁOMEX: Dziura - J. Kalisz, Kapusta (46 S. Kalisz), Ziółkowski, Górka (57 Kępski) - Małota, BBrak, Gorzkowski, A. Przeniosło - Sikora, Zegarek (55 W. Kalisz).

Do przerwy prowadzili Wiślanie 1-0. Bardzo ładnego gola zdobył z rzutu wolnego Ankowski, który z ok. 20 metrów przymierzył nad murem w okolice prawego "okienka". Niebawem goście mogli wyrównać, ale po podaniu Braka Przeniosło uderzył z lewej strony minimalnie niecelnie. W 40. minucie przyjezdni mieli swoją najlepszą okazję, gdy po wrzutce z kornera główkował J. Kalisz, a piłka musnęła poprzeczkę. Złomex grał już wtedy w dziesiątkę, gdyż w 32. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył Ziółkowski.

W pierwszym kwadransie II połowy zespół z Jaśkowic przypieczętował zwycięstwo, oba gole były dziełem Wcisły. Najpierw dostał piłkę na klatkę piersiową, by uderzyć celnie z 8 metrów. Wkrótce otrzymał prostopadłe podanie i wykorzystał sytuację "sam na sam, strzelając pod poprzeczkę.

Osłabieni personalnie goście zdołali zdobyć bramkę z karnego, pewnie po ziemi do siatki trafił Przeniosło. Złomex mógł po chwili poprawić dorobek, ale po główce S. Kalisza piłka minęła bramkę.

Wiślanie kontrolowali mecz, mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, notując strzały w słupek i poprzeczkę.