Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Piast Wołowice - Hejnał Krzyszkowice 1-4 (0-1)

1-4 Durlatka 80

Sędziowali: Paweł Sikora oraz Dariusz Skiba i Radosław Brózda. Bez kartek.
PIAST: Gędłek - Kosek, Owca, Morawski, Zelek, Kurzeja, Korczek, Budziaszek, Łęcki, Tomczak, Waśnik (54 Widor).
HEJNAŁ: Jurczak - Muniak, Obłaza, Raczek (70 Motyka), Michalik - Burda (54 G. Galas), Niedźwiedź, Płonka, Boroń (78 Ciaputa), K. Blecharczyk (88 Domanus) - Durlatka.

Piast poniósł drugą z rzędu porażkę, tym razem bardziej bolesną, bo na własnym boisku. Inna rzecz, że drużyna z Wołowic chyba "siedzi" Hejnałowi.

Przez pierwszy kwadrans spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, a żaden z zespołów nie zaznaczył przewagi. W 19. minucie Piast stracił bramkę przy biernej postawie obrońców, a młody bramkarz nie miał szans przy strzale z 2 metrów. Strzelał Durlatka z podania K. Blecharczyka. Do gwizdka sędziego kończącego I połowę niewiele się już wydarzyło.

Po przerwie, w 47. minucie, ożywiły się wyjątkowo puste tego dnia "trybuny", gdy po dośrodkowaniu Kurzei, głową pewnie strzelił gola kapitan Piasta Hubert Owca. Nie upilnował go Burda.

Gdy wydawało się, że gospodarze obudzą się z letargu, po 2 minutach było 2-1 dla gości, tym razem po błędzie golkipera miejscowych, który przepuścił strzał K. Blecharczyka z 20 metrów.

Niebawem Hejnał prowadził już 3-1, Płonka po solowej akcji umieścił futbolówkę w "długim" rogu. Drużyna z Wołowic zaczęła grać z większą determinacją, ale w ciągu 10 minut nastąpił popis nieskuteczności strzeleckiej gospodarzy. W 57. minucie nad poprzeczką główkował Budziaszek, w 64. Kuś posłał piłkę metr obok słupka, a w 66. na pustą bramkę nie trafił Łęcki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się i na 10 minut przed końcem gwóźdź do trumny wbił Durlatka strzelając czwartego gola. Piast mógł poprawić dorobek, ale parę minut później Łęcki w idealnej sytuacji kolejny raz spudłował.

Sędziował bardzo dobrze Paweł Sikora panując skutecznie nad emocjami zawodników bez sięgania po kartki i parokrotnie korygując pomyłki swoich kolegów na liniach.

Marek Kielar (Piast), hejnalkrzyszkowice.futbolowo.pl (paco87)