Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Lotnik zatrzymał Tramwaj2013-04-24 22:01:00

Lotnik wiosną doznał dwóch porażek, dla odmiany Tramwaj odniósł dwa zwycięstwa. W bezpośrednim spotkaniu zdecydowanie lepsi okazali się podopieczni trenera Krzysztofa Kroka.

V  liga (Kraków II): Lotnik Kryspinów - Tramwaj Kraków 4-1 (2-0)

1-0 Pospóła 15

2-0 Zosiuk 28

3-0 samob. 55

4-0 Kwater 75

4-1 Martynus 88

Lotnik objął prowadzenie po kwadransie. Pospóła z... trzeciej dobitki uderzył z woleja i z 25 m przelobował bramkarza. Podwyższył Zosiuk z 5 metrów znajdując w kotłowaninie pod bramką Tramwaju drogę do siatki.

Po przerwie Lotnik kontynuował rozbrajanie rywali. W 55. minucie Miczek wyrzucił piłkę z autu, Wilk podbił ją głową, a obrońca krakowian chciał wyjaśnić sytuację, ale w efekcie przelobował głową własnego bramkarza. Na 4-0 podwyższył Kwater, który po wrzutce z wolnego znalazł się za linią obrony i mając przed sobą golkipera Tramwaju przelobował go.

Tuż przed końcem Tramwaj uzyskał honorowe trafienie. Po centrze z kornera na "krótki" słupek Martynus skierował futbolówkę do siatki.

- Wcale nie musiało tak źle się dla nas skończyć. Gdybyśmy w pierwszej połowie, przy stanie 0-0, wykazali więcej zdecydowania, wówczas mecz mógł się inaczej potoczyć - żałował Grzegorz Plata, trener Tramwaju.