Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Pcimianka niespodziewanie pokonała rezerwę Pasów2013-03-17 23:56:00

W towarzyskim meczu piłkarskim V-ligowa Pcimianka pokonała IV-ligową Cracovię II. Trenerem pcimian jest od tej rundy Marcin Sadko.

Cracovia II - Pcimianka Pcim 1-2 (0-2)

0-1 Marszalik 32

0-2 Sekuła 37

1-2 Darowski 90+2

PCIMIANKA: Kipek (70 Buksiak) – Pawlik (70 Pilch), Herdecki, Bajak, Burtan (60 Salawa) – Chmiel (78 Rapacz), Sekuła (65 Juszczak), Marszalik (72 Konik) – Rapacz (46 Wiechniak), Galas (55 Tęczar), P. Muniak (60 Rusin).

Spotkanie odbyło się dziś na sztucznym boisku Cracovii przy ul. Wielickiej.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Pcimianka była zespołem lepszym i stworzyła sobie dużo doskonałych okazji do zdobycia bramek. Wykorzystała dwie z nich. Najpierw najsprytniejszy w polu karnym okazał się Marek Marszalik i skierował piłkę do siatki po uderzeniu z bardzo ostrego kąta. Później ładną akcję całego zespołu wykończył Sebastian Sekuła uderzając przy słupku z 8. metra. Pcimianie grali wysokim pressingiem, z którym w ogóle nie radzili sobie zawodnicy Cracovii. Do przerwy było 2-0, choć jeszcze minimum dwie bramki Pcimianka mogła zdobyć.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy to równorzędna gra. Goście mieli kilka kolejnych okazji, jednak byli nieskuteczni. Dwukrotnie w dobrej sytuacji obok bramki uderzał Muniak. Od 60. minuty nieznaczną przewagę zaczęli osiągać gracze Pasów. Goście dobrze grali w obronie i dopiero w ostatniej akcji meczu gracze Cracovii zdobyli bramkę po uderzeniu Darowskiego z kilkunastu metrów.