Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Gościbia Sułkowice - Czarni Staniątki 3-0 (1-0)

1-0 Maciej Biela 37
2-0 Wojciech Profic 70
3-0 Wojciech Profic 90 (karny)

Czerwona kartka: Mastalerz (Czarni, 23).
GOŚCIBIA: Wiesław Światłoń I - Piotr Stokłosa, D. Profic, K. Ostafin, A. Wyrwała - Łakomy (90 Tyrawa), M. Stokłosa, Jarosław Mardaus (55 Kopeć), T. Ostafin - Biela (70 J. Wyrwała), W. Profic.
CZARNI: Mastalerz - Starowicz (65 Maciaszek), Błachacz (70 Sikora), Górski, Szczepański - Filipowski, Rożek, Socha (46 Włodarczyk), W. Klima (24 Małajowicz) - Gawlik, Kluz.

Czarni dopiero w swoim 21. meczu sezonu doznali pierwszej porażki. Niespodziankę sprawiła Gościbia wygrywając z liderem aż 3-0.

Nieszczęście piłkarzy ze Staniątek zaczęło się w 23. minucie, gdy czerwoną kartkę dostał bramkarz Czarnych - Mastalerz. Faulował on poza polem karnym Bielę, w sytuacji gdy raczej nie było zagrożenia utraty gola. Zastąpił go obrońca Małajowicz, który wszedł z ławki rezerwowych.

Grając w dziesiątkę goście stracili w I połowie jedną bramkę. Sułkowiczanie przechwycili piłkę w środku pola, po czym po szybkiej kontrze Biela wykorzystał sytuację "sam na sam".

Gościbia podwyższyła prowadzenie w 70. minucie. Po wrzutce A. Wyrwały z wolnego, W. Profic w zamieszaniu skierował piłkę z 7-8 metrów do siatki. Wygraną gospodarzy przypieczętował w ostatniej minucie W. Profic z karnego podyktowanego za faul na T. Ostafinie.

- Czarni grali piłką, a my z kontry. Nasza taktyka okazała się dziś skuteczniejsza - skwitował Wiesław Trąbka, kierownik drużyny Gościbi.