Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Pogoń Skotniki - Hejnał Krzyszkowice 1-4 (1-0)

1-4 Durlatka 84

Sedziował Piotr Gajewski. Widzów 100.
POGOŃ: Chrobak – Mosór (60 Kamiński), Liszka, Sikora, Dusik (74 Kursa) – Tyczyński, Dobrucki (84 Machno), Żurek, Dziedzic, Polek – Stępiński (81 Wcisło).
HEJNAŁ: Jurczak – Fiałek, Raczek, Obłaza, Muniak – M. Galas (61 Boroń), Wyroba (85 J. Blecharczyk), Król, Ciaputa – K. Blecharczyk, Durlatka (88 G. Galas).

Pierwsza połowa była wyrównana, ale jedynego gola w tym okresie zdobyła Pogoń. W 9. minucie Stępiński uderzył wprawdzie za słabo, lecz piłka trafiła do Żurka, który na raty pokonał golkipera Hejnału. Goście mogli wyrównać 3 minuty później - Wyroby strzelił mocno z 5 metrów, ale Chrobak popisał się znakomitą interwencją. Skotniczanie mogli z kolei podwyższyć, lecz po zamieszaniu powstałym po centrze z wolnego jeden z nich trafił w poprzeczkę.

Po przerwie dominowali piłkarze z Krzyszkowic. Wyrównali w 55. minucie. Po rajdzie lewą stroną Durlatka trafił w bramkarza, do odbitej piłki pierwszy dopadł K. Blecharczyk i z bliska wpakował ją do pustej niemal bramki. Goście mieli sporo okazji, aż w końcu w 72. minucie objęli prowadzenie. Po silnym strzale Ciaputy bramkarz odbił futbolówkę, dobił ją mocnym uderzeniem z dystansu Król. Za moment było już 3-1 dla Hejnału, po wyrzucie z autu Durlatka przelobował golkipera miejscowych.

Czwartą bramkę mógł zdobyć Raczek z karnego podyktowanego za faul Liszki na Ciapucie, ale jego intencje wyczuł dobrze Chrobak. Wynik ustalił Durlatka, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.