Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

Wiślanka Grabie - Wiślanie Jaśkowice 2-4 (0-3)

2-3 Kordyl 65
2-4 Wcisło 75

WIŚLANKA: Techmański - Gajda, R. Trawiński, Hiller (85 P. Trawiński), Kutaj - Kroczek, Bzukała (46 Trojański), Partyka, Sysło (70 Płocha) - Zięba, Maśnica (46 Kordyl).

WIŚLANIE: Chmura - Łukasik (80 Cygan), Janusz Morawski (70 Maciej Morawski), Gwiżdż, Ignacok - Rzeszótko (55 Kapusta), Rapacz, Kazek, Sady - Wcisło, Antosiewicz (85 Kłyś).

Wiślanie od samego początku ruszyli ostro na Wiślankę i po 25 minutach prowadzili 3-0. Pierwszego gola strzelił do "pustaka" Rzeszótko po tym jak wraz z kolegami "rozklepali" obronę gospodarzy. Niebawem wynik podwyższył Antosiewicz uderzeniem z 10 metrów. Trzecie trafienie goście uzyskali z karnego wykonanego przez Rapacza, a podyktowanego za faul na pędzącym na bramkę Wciśle.

W toczonym w ogromnym upale meczu miejscowi w I połowie nie oddali nawet strzału, za to po przerwie nieoczekiwanie złapali kontakt z Wiślanami. Pierwszego gola zdobyli po tym jak golkiper zespołu z Jaśkowic wybiegł poza szesnastkę i głową wybił piłkę, tyle że pod nogi zawodnika gospodarzy, który przelobował go z 30 metrów. 10 minut później przyjezdni nie wykorzystali szansy na 4-1, poszła natychmiastowa kontra i było już tylko 3-2 dla Wiślan. W 75. minucie Wcisło przypieczętował jednak ich zagrożoną wygraną wykorzystując błąd stopera, który nie trafił w piłkę. Przejął ją napastnik drużyny gości, "położył" bramkarza i posłał futbolówkę do siatki.