Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)
Zwycięski gol Wiślan z wolnego2012-05-13 08:30:00

V liga (Kraków II): LKS Śledziejowice - Wiślanie Jaśkowice 0-1 (0-0)

0-1 Marcin Morawski 62 (wolny)
ŚLEDZIEJOWICE: Chrobak - Postawa (46 Stępiński), Kuczek, Maliński, Zawalonka - Krauss (60 Książek), Eumanow, Dziedzic (60 Makieła), Michalczyk - Piszczek, Myszkowski.
WIŚLANIE: Chmura - Wąsik, Maciej Morawski, Marcin Morawski, Woźniak - Rzeszótko (88 Janusz Morawski), Kazek (80 Meus), Michał Morawski, Kapusta (85 Ignacok) - Ożóg (75 Sady), Wcisło.

Wiślanie zdobyli zwycięskiego gola z rzutu wolnego. Marcin Morawski uderzył mocno z 30 metrów, piłka dostała na mokrej murawie poślizgu i wpadła przy słupku do siatki. Wydaje się, że bramkarz gospodarzy mógł lepiej interweniować.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, który z przebiegu gry i sytuacji był sprawiedliwy. Najlepszej okazji dla miejscowych nie wykorzystał Michalczyk, który biegł z piłką od połowy boiska, kończąc rajd strzałem obok słupka. Goście też mieli sytuację "sam na sam", lecz Wcisło za daleko wypuścił sobie futbolówkę. Wiślanie domagali się w 35. minucie karnego, gdyż ich zdaniem zawodnik miejscowych zagrał ręką. Sędzia nie dopatrzył się jednak przekroczenia przepisów.

W II połowie, przegrywając 0-1, piłkarze Śledziejowic zaatakowali, ale nie wypracowali zbyt wielu sytuacji. Najlepszej nie wykorzystał Zawalonka, który mając pustą bramkę strzelił z boku nad bramką. Ponadto Kuczek źle przyjął piłkę będąc na dobrej pozycji na "piątce", a po uderzeniu Piszczka z 20 m futbolówka otarła się o poprzeczkę. Bardzo dobrą szansę na podwyższenie wyniku mieli też goście z Jaśkowic. Po podaniu Kapusty wolej z 5 metrów w wykonaniu Ożoga był jednak niecelny.