Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Młode Lwy uciekają ze strefy spadkowej

Garbarnia II Kraków - Grębałowianka Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Przemysław Gruchacz 36

2-0 Dawid Palej 75

Sędziowali: Piotr Kaczmarek oraz Michał Krzyżak i Jakub Molenda. Żółte kartki: Machno - Karaś.

GARBARNIA II: Szwiec - Krzeszowiak (70 Kaim), Wlazło, Haxhijaj, Byrski - Gruchacz, Machno (64 Przysiężniak), Wajda, Mirończuk - Ząbczyk (88 Pilch), Palej.

GRĘBAŁOWIANKA:  Marosek - Mogielnicki, Bujak, Kubik, Gawin, M. Kwater (46 St. Kwater), Karaś (74 Gregorczyk), Krawczyk, Paszkot (74 Wilk), Cecuga (74 Walczak), Pikuła.

Ważne z perspektywy utrzymania się w klasie okręgowej zwycięstwo odniosła dziś nad Grębałowianką drużyna Garbarni II. Pierwszy zespół Młodych Lwów wyjechał rano na drugoligowy mecz z Resovią, równolegle toczyło się spotkanie juniorów starszych Garbarni w Zabierzowie, stąd skład drużyny trenera Stanisława Śliwy nie powalał (przynajmniej przed zawodami) na kolana. Jeszcze raz jednak okazało się, że na boisku nazwiska nie grają…

Pewnym punktem zespołu Brązowych był jak zawsze w wiosennych spotkaniach rezerwy Martin Szwiec. W 17. minucie, przy stanie 0-0, wykazał się niesamowitym refleksem przy obronie strzału Mariusza Kwatera. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem do Macieja Wlazły, golkiper Garbarni już przemieszczał się w inne miejsce swojego przedpola, ale zdołał zareagować i sparować ją tuż przy słupku na rzut rożny.

Prowadzenie dla Garbarni II uzyskał w 36. minucie Przemysław Gruchacz, który otrzymał podanie od Mateusza Ząbczyka na prawym skrzydle i… "gruchnął” z 25 metrów, a futbolówka wpadła do siatki niemal w samo "okienko".

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak można się było tego spodziewać, czyli od ataków goniącej wynik Grębałowianki. Małym przerywnikiem był rzut wolny dla Garbarni z linii pola karnego w 50. minucie, po którym Piotr Wajda strzelił minimalnie obok słupka. Pomiędzy 60. a 70. minutą na przedpolu Garbarni było bardzo groźnie, goście wykonywali w tym czasie kilka rzutów rożnych. Parę razy interweniował Szwiec, w dobrym stylu przenosząc piłkę ponad poprzeczką. W 69. minucie sam na sam z bramkarzem Garbarni znalazł się Sebastian Pikuła, ale Martin Szwiec ponownie pokazał klasę w tej sytuacji.

W 75. minucie piłkę przejęli w środkowej strefie boiska Garbarze, Mateusz Ząbczyk wyprowadził wzorcową kontrę i idealnie dograł do Dawida Paleja, który zdobył drugiego gola dla gospodarzy.

Zawodnicy Garbarni II skoncentrowali się od tego momentu na zabezpieczeniu tyłów. Dobrze radzili sobie z rozbijaniem ataków Grębałowianki defensorzy gospodarzy, kierowani przez Gjetijana Haxhijaja. Jeszcze w 84. minucie szansę na gola dla swojego zespołu miał Sebastian Gregorczyk, ale strzelił nad poprzeczką bramki Szwieca.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. Nie było w naszym zespole słabych punktów, a każdy z piłkarzy dał z siebie wszystko dla dobra drużyny. Cieszą zdobyte punkty, ale jeszcze bardziej zaangażowanie chłopaków na boisku - powiedział po meczu trener garbarskich rezerw, Stanisław Śliwa.

Następne spotkanie Garbarnia II rozegra już w piątek 3 maja o godzinie 18:00 z Prądniczanką. Mecz zostanie rozegrany na boisku rywali przy ul. Boboli 5.