Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Piliczanka Pilica - Wieczysta Kraków 2-2 (1-1)

1-2 Fryc 61

2-2 Goncerz 68

Sędziował Marcin Przysiężniak (Kraków). Żółte kartki: Dudkiewicz, Jurczyk.

PILICZANKA: Stolarski – Osmenda, Jurczyk, Ziaja, Trólka – M. Węglarz, Demarczyk, Walnik, Staśko – Goncerz (85 Błażkiewicz) – Dudkiewicz.

Piliczanie potrafią urwać punkty czołowym zespołom, a z drużynami z dołu tabeli mają problem. Podobnie było w sobotę. Podopieczni trenera Grzegorza Jurczyka dwukrotnie gonili wynik w starciu z krakowską Wieczystą i w ostatecznym rozrachunku stracili dwa punkty z rywalem, który był do ogrania.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Krakowa, którzy już w 10. minucie wykorzystali chyba jedyną klarowną sytuację jaką mieli w I połowie. Piliczanom nie udała się próba złapania na spalonego, piłka strącona głową trafiła na piąty metr do Folwarskiego, który nie dał szans Stolarskiemu.

Piłkarze z Pilicy nieco bardziej zaczęli niepokoić bramkarza gości dopiero pod koniec I połowy. Stworzyli sobie wówczas trzy sytuacje, wykorzystali jedną.

Stratę mógł zniwelować w 28. minucie Staśko. Wypuszczony dobrym podaniem na drugą stronę boiska przez Trólkę, wszedł z boku w pole karne mijając obrońcę “na raz”, po czym uderzył tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później swej pierwszej okazji nie wykorzystał Goncerz, który jednak zrehabilitował się po 10 minutach. Skorzystał wówczas z nieporozumienia w szeregach obronnych gości i z kilkunastu metrów posłał futbolówkę do siatki.

Drugą część gry lepiej zaczęli przyjezdni, ale nie mieli konkretnych okazji. Po godzinie dostali jednak prezent. "Podpalił" się jeden z miejscowych obrońców, wybijając piłkę za boisko, mimo sygnalizacji bramkarza, który chciał się nią zaopiekować. Zawodnicy Wieczystej kornera nie zmarnowali, odzyskując prowadzenie, za sprawą Fryca, który “wkręcił” futbolówkę przy dalszym słupku.

W 68. minucie było 2-2. M. Węglarz dośrodkował praktycznie z linii końcowej na dalszy słupek, a zamykający akcję Goncerz dopełnił formalności trafiając z bliska.