Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
"Strzał życia" Surmańskiego pozbawił Brązowych remisu, a dał wygraną Wieczystej

Wieczysta Kraków - Garbarnia II Kraków 2-1 (0-0)

0-1 Zelek 68 (głową)

1-1 Kołodziej 79

2-1 Surmański 88

Sędziowali: Piotr Gajewski oraz Daria Listwan i Mateusz Kulig. Żółte kartki: Celing, Makowski (2), Podsiadły, Kwiatkowski, Kołodziej - Szwiec, Palej, Lis, Ząbczyk. Czerwona kartka: Makowski (Wieczysta, 89, dwie żółte).

WIECZYSTA: Szewczyk - Celing, Fryc, Makowski, Podsiadły - Szeller (51 Stefański), Oleksy, Kuźmiński, Kwiatkowski - Migacz (72 Surmański), Kołodziej.

GARBARNIA II: Szwiec - Mateusz Siedlarz, Wlazło, Pluta, Krzeszowiak - Ząbczyk (80 Machno), Lis, Zelek, Mirończuk - Przysiężniak (46 Śwituszak), Palej.

Strzał życia Pawła Surmańskiego, który w 88. minucie plasowanym uderzeniem z 30 metrów umieścił piłkę w samym "okienku" bramki Martina Szwieca, pozbawił rezerwę Garbarni remisu. A Młode Lwy swoją postawą na boisku, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, zasłużyły na podział punktów.

 

Mecz miał dwa oblicza.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze. Po 45 minutach gry bohaterem w zespole Garbarni II był Martin Szwiec, który kilka razy brawurowo uratował swój zespół przed utratą gola. Brązowi mieli przed przerwą zaledwie dwie okazje. W 20. minucie Mateusz Ząbczyk w dogodnej sytuacji oddał zbyt słaby strzał, a w 36. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Mirończuka Filip Zelek strzelił głową obok słupka bramki strzeżonej przez weterana ligowych boisk - Dariusza Szewczyka.

 

W drugiej połowie Garbarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. W 49. minucie Mateusz Ząbczyk przegrał pojedynek sam na sam z Szewczykiem. W 56. minucie po trójkowej akcji Mirończuk - Zelek - Mateusz Siedlarz piłka po strzale tego ostatniego padła łupem bramkarza Wieczystej. W 60. minucie strzał Ząbczyka z rzutu wolnego z 25 metrów obronił Szewczyk. W 61. minucie Marcin Pluta z 10 metrów przeniósł futbolówkę ponad bramką. W odpowiedzi w 62. minucie Kołodziej nie zdołał pokonać z bliskiej odległości Szwieca. W 63. minucie po akcji Garbarni Dawid Palej strzelił minimalnie obok słupka.

W 68. minucie po dośrodkowaniu Ząbczyka z rzutu wolnego Filip Zelek głową zdobył prowadzenie dla Brązowych. Gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, w 71. i 73. minucie Szwiec obronił strzały Kołodzieja i Stefańskiego. W 79. minucie Kołodziej wyrównał stan meczu, po zespołowej akcji Wieczystej.

 

Gospodarze nadal atakowali, ale Młode Lwy broniły się dzielnie i zapewne mecz skończyłby się remisem, gdyby nie wspomniane na wstępie uderzenie Surmańskiego.

Artur Bochenek

www.garbarnia.krakow.pl

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty