Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki - IKS Olkusz 6-1 (3-1)

5-1 Pogan
6-1 Dudek

Czerwona kartka: Juszczyk (Olkusz, 44).
ZIELEŃCZANKA: Szymski - M. Kawa, Cieszyński, Bulak, Baran (70 Pęcak) - T. Kawa, Gładysz, Kosowicz (60 Krzysztonek), Dudek, Kubiak (46 Pogan) - Mitka (60 Szumiec).

W meczu dwóch spadkowiczów Zieleńczanka rozgromiła olkuszan aż 6-1. - Miałem wreszcie do dyspozycji wszystkich zawodników, a przy tym rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie - wytłumaczył powody wysokiej wygranej grający trener "Koniczynek" Krzysztof Szumiec.

Dobry początek zrobił defensywny pomocnik Mitka, którego trener pierwszy razy wystawił w roli wysuniętego napastnika. Pomysł wypalił. Z prawej dośrodkował T. Kawa, a Mitka "szczupakiem" wpakował piłkę do siatki.

Goście jednak wyrównali (główka po centrze z kornera) i przez 20 minut przeważali. Zieleńczanka otrząsnęła się z tej dominacji rywali i zdobyła dwa gole, co ustawiło mecz. Najpierw, po podaniu Kubiaka, T. Kawa wbiegł do środka i uderzył celnie lewą nogą. Później, po zagraniu Dudka, ten sam zawodnik kapitalnie złożył się do woleja, by z 16 m trafić w "długi" róg.

Olkuszanie tuż przerwą doznali osłabienia, gdy arbiter ukarał czerwoną kartką Juszczyka. Po przerwie goście już nie stawiali oporu. Piłkarze z Zielonek wykorzystali "tylko" trzy sytuacje, choć mieli ich dużo więcej. Na 4-1 podwyższył Kosowicz, z dobitki z 5 metrów. Później Szumiec podał do Pogana, a ten nie zmarnował okazji "sam na sam". Pieczęć przyłożył grający prezes Dudek, który z ok. 30 m przymierzył bramkarzowi "za kołnierz" w róg bramki. Dla tego gola i gola T. Kawy na 3-1 warto było przyjść na stadion w Zielonkach.