Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Sukces lidera na Clepardii

Clepardia Kraków - Garbarnia II Kraków 1-1 (1-0)

1-0 Turek 30
1-1 Mirończuk 80
Sędziowali: Robert Marciniak oraz Piotr Irzyk i Paweł Poręba.
CLEPARDIA: Mytych - Rębisz, Skotniczny, Turek, Gumula (80 Błasiak) - Zębala (65 Ziobro), Wach (65 Kopeć), Bosak (70 Mierzwa), Kulewicz - Mączyński, Michalski.
GARBARNIA II: Tabak - J. Zygmunt, Gawor, Kopeć, Bajołek (70 Torba) - Grocholski, Kuźma, Ząbczyk (58 Wesołowski), Mirończuk - Palej, Przysiężniak (55 Klucznik).

Rezerwa Garbarni jest wprawdzie liderem okręgówki, ale na mecz z Clepardią nie miała mocnego składu. W drużynie wystąpiło aż ośmiu juniorów (pięciu w podstawowym składzie), i to tych, którzy nie zmieścili się w ekipie na mecz Małopolskiej Ligi z Krakusem. W tej sytuacji remis jest sukcesem Brązowych.

Clepardia prowadziła od 30. minuty po tym jak Turek wyszedł "sam na sam" i wykorzystał okazję. Nic nie zanosiło się na to, by Garbarze mogli odrobić stratę, bo gospodarze kontrolowali przebieg gry. Ale niemożliwe stało się możliwe na 10 minut przed końcem. Mirończuk kopnął spod linii bocznej w stronę bramki i... przelobował bramkarza.

- Gol był przypadkowy. Szkoda straconych punktów, bo mecz był pod naszą kontrolą, a rywale w zasadzie nie oddali poza tą jedną sytuacją strzału - skwitował z żalem Marek Dragosz, trener Clepardii. - Jakiegoś ogromu szans bramkowych z naszej strony może nie było, ale zaczęliśmy spotkanie od siedmiu, ośmiu strzałów z dystansu. Wach i Michalski mieli pecha, bo w jednej akcji piłka podskoczyła na nierówności i okazja przepadła. Jeszcze w ostatnich dziesięciu minutach, gdy już było 1-1, mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Najbliżej powodzenia był Michalski, któremu po wrzutce na trzeci metr zabrakło dosłownie pięciu centymetrów, wcisnąć futbolówkę do pustej bramki - zakończył trener Dragosz.

ST + AB (garbarnia.krakow.pl)

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty