Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)
Karny to jeszcze nie bramka

Proszowianka Proszowice - AP 2011 Zabierzów 0-2 (0-0)

0-1 Strojek 71 (karny)
0-2 Zalewski 73

Sędziował Grzegorz Hamowski (Kraków). Żółte kartki: Wrona, Zawartka - Nawrocki, Kajak, Zalewski (2). Czerwona kartka: Zalewski (85, dwie żółte).
PROSZOWIANKA: Zawartka - Wrona, Szaporów, Jelonkiewicz, Sołek (75 Grzegorczyk), T. Przeniosło, Gorzkowski, A. Przeniosło, Sowa (60 Kowalski), M. Przeniosło, Perlik.
AP: Herdzik, Wysokiński, Matys, Królikowski, Ruszkiewicz (85 Wróbel), Kajak, Krauz, Strojek (90 Śmiały), Zalewski, Kuflik (90 Dotoń), Całek (65 Nawrocki).

Proszowianka przegrała 0-2, ale kto wie jak ułożyłby się mecz, gdyby w 49. minucie gospodarze wykorzystali karnego. Jedenastkę (za rękę Kajaka) egzekwował T. Przeniosło, lecz jego strzał był niecelny.

Co nie udało się miejscowym, udało się gościom. Strojek był faulowany przez golkipera Proszowianki Zawartkę i osobiście wykonał karnego. Po chwili było 0-2. Dośrodkował Kajak, a Zalewski uderzył celnie z 17 m; przyspał trochę Zawartka, bo piłka wpadła w środek bramki.

W 77. minucie bramkarz proszowian zrehabilitował się broniąc jedenastkę wykonywaną przez Zalewskiego, a podyktowaną za przewinienie Szaporowa na Nawrockim.

Mecz przez godzinę był wyrównany, ale w końcówce ułożył się dobrze dla zabierzowian.