Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków I)

Piliczanka Pilica - Bronowianka Kraków 5-2 (2-2)

4-2 A, Kukułka 75
5-2 Kozłowski 90+3

Sędziował Grzegorz Mikuła (Wieliczka).
PILICZANKA: Stolarski – A. Kukułka, Mrówka, Olszewski, Ziaja – Goncerz (56 Żelazny), T. Kukułka, Grabowski(80 Kurpias), M. Węglarz (46 S. Staśko) – Musialski (75 Kardynał), Kozłowski.

Piłkarze z Pilicy wreszcie zapunktowali przed własną publicznością, pokonując Bronowiankę Kraków 5-2.

Spotkanie GMLKS-u ze spadkowiczem, mimo sporej ilości bramek, nie zachwyciło. W pierwszej połowie większe zagrożenie pod bramką stwarzali piliczanie, ale goście grali bardzo skutecznie, wykorzystując dwie z trzech dogodnych okazji.

Na początku meczu to gospodarze grali, wypracowywali sytuacje, ale w 22. minucie bramkę strzelili krakowianie, jej autorem był Augustyn. Kilkanaście minut później miejscowi wyrównali po strzale Kozłowskiego w "długi" róg. Tuż przed przerwą na prowadzenie znów wyszła Bronowianka. Jóźwik ośmieszył defensywę Piliczanki i strzałem z bliska pokonał Stolarskiego. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Po karnym podyktowanym za faul pewnie do siatki trafił A. Kukułka, ustalając wynik do przerwy.

Druga połowa toczyła się pod dyktando piliczan, którzy zagrali lepiej niż przed przerwą, często niepokoili bramkarza, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki.

Niemoc strzelecką przełamał Grabowski, który w 69. minucie uderzeniem w "długi" róg zdobyła gola na 3-2. Wkrótce było już 4-2. Arbiter podyktował rzut wolny z kilkudziesięciu metrów, do piłki podszedł A. Kukułka i strzałem przy słupku powiększył przewagę.

W ostatnich sekundach gry Bronowiankę, która po zmianie stron tylko sporadycznie niepokoiła Stolarskiego, dobił Kozłowski. Napastnik pilickiego zespołu skorzystał z dobrego podania Sebastiana Staśko i z bliska wpakował piłkę do siatki.