Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga TS

Krakus Nowa Huta - Unia Tarnów 1-2 (0-0)

0-1 Tomasz Kędzior

1-1 ???

1-2 Marcel Tyl 60 (karny)

UNIA: Padło - Lazarek, Wrona, Trytek, Gut - Madeja, Tyl, Urasiński, Kwiek - Chmielowski, Kędzior. Na zmianę wchodzili: Mietła, Sus.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków "Jaskółek", które początkowo przeważały, jednak strzały Kędziora i Urasińskiego świetnie obronił bramkarz Krakusa. Potem gra się wyrównała, tarnowianie złapali chwilową zadyszkę i atakować zaczęli gospodarze, którzy przeprowadzili kilka bardzo groźnych akcji skrzydłami. Znakomicie w bramce Unii spisywał się Marcin Padło, który wyszedł zwycięsko z trzech sytuacji "sam na sam". W 25. minucie dobry podaniem popisał się Tyl, zagrał do Chmielowskiego, który uderzył potężnie z 20 metrów, jednak bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny. Końcówka I połowy to lekka przewaga Krakusa.

Po motywującej rozmowie w szatni tarnowskie "Jaskółki" mocno zaatakowały w drugiej części spotkania, co w końcu się opłaciło. Chmielowski obsłużył świetnym podaniem Kędziora, a ten szpicem buta umieścił piłkę w bramce i tarnowianie mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Radość nie trwała długo, bo 4 minuty później w zamieszaniu w polu karnym goście niefortunnie wybili piłkę wprost pod nogi rywala, który po rykoszecie umieścił ją w bramce.

Najbardziej emocjonująca była końcówka spotkania. W 60. minucie piłkę z rogu pola karnego Urasiński dośrodkował wprost pod nogi Susa, a ten - faulowany przez rywala - upadł w polu karnym. Sędzia podyktował karnego dla Unii. Do piłki podszedł Tyl i ze stoickim spokojem umieścił ją w bramce.

Ostatnie minuty to ogromna przewaga Krakusa, który non stop atakował bramkę unistów, jednak gola nie zdobył. "Jaskółki" wygrały 2-1 i przywiozły z Krakowa cenne trzy punkty.