Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi
Wygrana i remis Małopolski w Biłgoraju2012-09-20 17:10:00

W Biłgoraju dokończony został czwórmecz młodzieżowych reprezentacji Lubelskiego ZPN i Małopolskiego ZPN w ramach rozgrywek o Puchary PZPN. Małopolska 2000 pokonała rywali 3-0, a w rywalizacji rocznika 1999 padł remis 1-1.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego - rocznik 2000

Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 0-3 (0-1)
0-1 Damian Matyja (karny)
0-2 Karol Wątroba
0-3 Karol Wątroba
MAŁOPOLSKA: Jakubowski (Buryło) - Zięba, Ozga, Matyja, Prokop - Ostrowski, Pituła, Ożóg - Twardowski.
Grali także: Wąsik, Bujas, Gajda, Skrzyński, Michalik, Jaszczak, Wątroba.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu 12-latków Małopolski. W I połowie gola zdobył Damian Matyja z karnego, podyktowanego za faul na Karolu Twardowskim. Po przerwie na boisko wszedł Karol Wątroba i strzelił kolejne dwie bramki - pierwszą po ładnej akcji z podania Roberta Ożoga, przy drugiej asystował Twardowski.

- Mogliśmy wygrać nawet wyżej - mówi trener Łukasz Szewczyk. - Świetnej sytuacji nie wykorzystał Damian Matyja, parę fajnych strzałów oddali Robert Ożóg i Kamil Ostrowski.

W drugim meczu 1. kolejki:
Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-1 (0-0)

Puchar PZPN im. Wacława Kuchara - rocznik 1999

Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 1-1 (0-1)
0-1 Jakub Wrześniak
1-1 ???
MAŁOPOLSKA: Niemczycki - Sulik (Kurek), Wierzchowiec, Jurczak, Łazarz - Orlik (Puch), Mróz, Wrześniak (Czerlunczakiewicz), Linca (Kołton) - Stanek, Kuczek (Wilczyński).

Do przerwy przewagę posiadali Małopolanie, udokumentowali ją golem Jakuba Wrześniaka z ponad 30 metrów. W II połowie szansy na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Tomasz Puch. Gospodarze dążyli do remisu, przycisnęli i mieli dwie dobre okazje, ale dopiero trzecia zakończyła się powodzeniem. Po rzucie rożnym jeden z zawodników drużyny lubelskiej głową skierował piłkę do siatki. Stało się to na 5 minut przed końcem meczu.

Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 3-0 (2-0)