Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
Tarnovia wraca do MLTS2011-07-10 10:11:00

18 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka - taki bilans dał Tarnovii awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy Starszych. Podopieczni trenera Łukasza Więcka byli niepokonani do 21. kolejki, w której ulegli Wiśle Szczucin (1-5). "Tovia" awans zapewniła sobie na 3 mecze przed końcem rozgrywek.

"Tovia" w rundzie jesiennej był niepokonana, zdobyła komplet punktów. Wiosną tarnowianie grali już o wiele słabiej, uzyskali 24 punkty - więcej "oczek" w rundzie rewanżowej zanotowały zespoły Wisły i Dąbrovii, a Czarni tyle samo.

W sumie podopieczni Łukasza Więcka zdobyli 57 punktów, strzelając 94 goli, tracąc aż 21. W rundzie jesiennej tarnowianie uzyskali 54 bramki, a stracili tylko 3. W tamtym okresie "Tovia" miała najlepszy atak i najlepszą obronę. Wiosną ten bilans nie był już taki doobry: 40-18.

Kamil Kobielski - 1 (14)

Najładniejszą bramkę zdobył Patryk Cyrybał, który uderzeniem w "okienko" pokonał bramkarza Termaliki.

Tarnovia miała 8 rzutów karnych - wykorzystała tylko połowę. Dwukrotnie przeciwnicy mogli strzelić "Tovii" bramkę z rzutu karnego, jednak dwukrotnie - z Aslanem i Wisłą (potem dobił zawodnik) - obronił strzały Kamil Kobielski.

We wszystkich spotkaniach wystąpili: Filip Wójcik i Łukasz Noga, ten ostatni spędził najwięcej minut na boisku.

Założony przed sezonem cel, czyli awans do MLTS, został osiągnięty. Tarnovia wraca do najwyższej ligi trampkarzy starszych w Małopolsce po roku przerwy.

Kilku zawodników (z rocznika 1996) przechodzi jednak do kategorii juniorów młodszych. Są to:
Krzysztof Michałek, Patryk Cyrybał, Jacek Mokwa, Dawid Szatko, Piotr Kras, Piotr Surman, Kamil Kowal i Krystian Kuczek.