Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > II liga (Kraków) T

Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - Pogoń Skotniki 0-1 (0-0)

0-1 Plebankiewicz 43
POGOŃ:
Kamil Werniewski - Mateusz Juszczyk, Adrian Szczypczyk, Mirosław Kij, Wojciech Trybuś - Tomasz Pawlicki, Kamil Sokół, Artur Tyński, Paweł Hasiuk - Sebastian Sołtys - Marcin Daniel oraz Kacper Ciupek, Jakub Plebankiewicz, Marek Sarzyński.

Było to spotkanie godne lidera i wicelidera ligowej tabeli. Szczególnie ciekawe i wyrównane do momentu zdobycia bramki przez Pogoń. Później skotniczanie niepotrzebnie się cofnęli, ale grali umiejętnie w defensywie i nie dopuścili do utraty bramki, w czym zasługa również bramkarza Kamila Werniewskiego.

Gola na wagę zwycięstwa w 43. minucie zdobył ładnym strzałem głową po "krótkim" słupku Jakub Plebankiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Kamila Sokoła z rzutu wolnego.

Akademia miała swoje sytuacje zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie (m.in. strzał z wolnego w słupek), lecz jej zawodnicy kilku dobrych okazji nie zamienili na bramki. Mający przewagę w posiadaniu piłki zabierzowianie mogli jednak w końcówce zostać bardziej skarceni, gdy dwukrotnie po kontrach sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnował strzelec bramki Plebankiewicz. Zespół Pogoni ograł bardzo dobry zespół z Zabierzowa mimo gry bez swojego kapitana Damiana Szczypczyka, kontuzjowanego w poniedziałkowym sparingu z Hutnikiem Nowa Huta (1-1).