Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > II liga (Kraków) T

Clepardia Kraków - Pogoń Skotniki 0-7 (0-3)

0-6 Daniel 65
0-7 Sarzyński 66
POGOŃ:
Werniewski - Trybuś, A. Szczypczyk, D. Szczypczyk, Kij (65 Juszczyk) - Tyński (45 Sołtys, 60 Pawlicki), Sołtys (40 Zboromirski), Sokół (50 Sarzyński), Juszczyk (40 Hasiuk) - Pawlicki (36 Ciupek), Daniel.

W pierwszym meczu pierwszego w historii sezonu trampkarzy Pogoni na poziomie krakowskiej II ligi skotniczanie odnieśli okazałe zwycięstwo nad Clepardią.

Od samego początku goście przejęli inicjatywę, grając ładnie piłką i utrzymując się przy niej przez długie okresy gry. Nie minęły 3 minuty od pierwszego gwizdka sędziego, a zespół Pogoni już ustawił sobie ten mecz. Dobre rozegranie wyćwiczonego rzutu wolnego i Damian Szczypczyk fantastycznym uderzeniem z 25 m umieścił piłkę w lewym górnym rogu bramki.

W 16. minucie było 0-2. Uderzał Marcin Daniel, a z dobitką pospieszył Mateusz Juszczyk. Ten sam zawodnik w 30. minucie precyzyjnym strzałem głową wykończył przepiękną zespołową akcję Pogoni. Wielkie słowa uznania w tej sytuacji dla skotnickiego Dani Alvesa, czyli Wojciecha Trybusia, który wykonał 50-metrowy rajd z rozegraniem piłki z kolegami z drużyny po drodze, a akcję zakończył idealnym długim dośrodkowaniem wprost na głowę Juszczyka.

Po pauzie w drużynie gości nastąpiło kilka zmian, ale obraz gry nie uległ zmianie. W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Damian Szczypczyk, znów z rzutu wolnego, ale tym razem bezpośrednio, bez rozegrania. 7 minut później nie pierwszą chwilę chwały w meczu z Clepardią przeżył Trybuś, który z rzutu karnego, za dotknięcie piłki ręką w polu karnym, trafił w samo "okienko". Na ostatnie dwie bramki nie trzeba było już czekać długo, bo do ich zdobycia wystarczyły kolejne dwie akcje. Najpierw szóstego gola zdobył Daniel po asyście Marka Sarzyńskiego, a chwilę później zawodnicy ci zamienili się rolami. Bramkę strzałem od słupka uzyskał Sarzyński, a podawał Daniel. Bramka Sarzyńskiego była jego debiutanckim trafieniem w barwach Pogoni Skotniki.

Mecz zakończył się pierwszym zwycięstwem Pogoni Skotniki na poziomie krakowskiej II ligi trampkarzy. Było to zwycięstwo niezwykle okazałe i bardzo pewne. Gospodarze ani raz nie zagrozili skotniczanom.