Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > I liga (Kraków) T

Wieczysta Kraków - Skawinka Skawina 4-0 (1-0)

4-0 Michał Mamczur 70
WIECZYSTA:
Jakub Sosnowski (35 Grzegorz Murzański) - Stanisław Hejmo (25 Jan Baran), Damian Sałapat, Jakub Goleniec, Aleksander Skoczek, Tomasz Białowąs (60 Michał Mamczur), Dawid Jazgar (60 Mateusz Gil), Jakub Tracz, Jakub Dąbrowski (60 Dominik Piksa), Szymon Dubiel (60 Bartosz Jędrzejewski), Jakub Filip (60 Jan Watt).
Trener: Grzegorz Plata. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Zasłużone zwycięstwo Wieczystej, choć styl gry w pierwszej połowie nie zachwycał. Pomimo szarpanej gry żółto-czarnych udało im się zdobyć bramkę otwierającą wynik. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Filipa w zamieszaniu w polu karnym idealnie znalazł się Damian Sałapat kierując piłkę do bramki gości.

Od tego momentu gra zaczęła się krakowianom zazębiać, lecz w dalszym ciągu ciężko było przejść rosłych i szybkich obrońców Skawinki, natomiast strzały z dalszej odległości bronił ich bramkarz (np. piękne uderzenie Jakuba Dąbrowskiego jakimś cudem wybite z "okienko"). Nie najlepiej w tej części gry funkcjonował też duet środkowych pomocników Jazgar - Tracz, który nie potrafił rozprowadzić swoich kolegów z ataku lub bocznych pomocników.

Po "konstruktywnych" słowach trenera w przerwie meczu na drugą połowie zawodnicy Wieczystej wyszli w troszkę zmienionym składzie i od razu zabrali się do lepszej gry co przełożyło się na kolejne sytuacje bramkowe i kolejne bramki. Przed zdobyciem drugiego gola Wieczysta miała kilka dogodnych sytuacji, ale ich nie wykorzystała. Zawodnicy ze Skawiny także kilka razy postraszyli gospodarzy, lecz nieskutecznie.

Druga bramka padła po błędzie obrońcy gości, którego bardzo mocno naciskał Dawid Jazgar; rywal zmuszony został podawać piłkę do swojego bramkarza, lecz trafiła ona pod nogi Szymona Dubiela, który wykorzystał taki prezent. Bramka na 3-0 to przebudzenie Jakuba Tracza; idealnie wypuścił w tempo Tomasza Białowąsa, a ten ze spokojem posłał piłkę do bramki obok interweniującego bramkarza. Gola ustalającego wynik spotkania w ostatniej minucie zdobył Michał Mamczur dobijając głową piłkę odbitą od poprzeczki po wcześniejszej interwencji bramkarza Skawinki.