Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > I liga (Kraków) T

Wieczysta Kraków - Prokocim Kraków 4-1 (2-1)

3-1 Bartosz Jędrzejewski 59 (asysta Jakub Filip)
4-1 Jakub Filip 65 (asysta Michał Łanoszka)
WIECZYSTA:
Jakub Sosnowski (35 Grzegorz Murzański) - Stanisław Hejmo, Jakub Goleniec, Damian Sałapat (45 Jan Baran), Aleksander Skoczek, Tomasz Białowąs (55 Michał Łanoszka), Dawid Jazgar, Jakub Dąbrowski (50 Michał Mamczur, 60 Mateusz Gil), Jakub Tracz, Szymon Dubiel (35 Bartosz Jędrzejewski), Jakub Filip (67 Jan Tomasik).
Trener: Grzegorz Plata. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Już w pierwszej akcji mogło być 1-0, ale frontalny atak Wieczystej zakończył się kontrą Prokocimia i to goście cieszyli się ze zdobytej bramki. Miejscowi od razu rozpoczęli gonienie wyniku i kilka razy byli blisko powodzenia, lecz brakowało szczęścia, zwłaszcza Tomaszowi Białowąsowi, który trafił w poprzeczkę.

W 19. minucie po faulu na Białowąsie sędzia odgwizdał rzut wolny, a Jakub Tracz ostrym strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza z Prokocimia. 5 minut później swoją drugą bramkę uderzeniem z okolicy linii pola karnego zdobył Tracz i było 2-1.

Druga odsłona przebiegała podobnie do pierwszej i obie drużyny twardo walczyły o każdą piłkę. Swoje sytuacje miał Prokocim, lecz żadnej nie wykorzystał za sprawą dobrej postawy Grzegorza Murzańskiego (zastąpił w drugiej połowie Jakuba Sosnowskiego) oraz obrońców. Ta część meczu pokazała waleczność zawodników Wieczystej, a zwłaszcza Jakuba Filipa i Aleksandra Skoczka. Ten pierwszy kilkakrotnie wykładał piłkę swojemu koledze z napadu, lecz ten nie wykorzystał sytuacji. Po jednej z kontr, po podaniu Filipa, "szczęśliwie" przyjął piłkę Bartosz Jędrzejewski i pokonał bramkarza gości. Czwarta bramka padła na 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego po ładnej akcji trójki zawodników - Mateusza Gila, Michała Łanoszki i kończącego ją strzałem Filipa.