Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Trampkarze starsi > I liga (Kraków) T

Górnik Wieliczka - Wieczysta Kraków 1-3 (1-1)

WIECZYSTA
: Grzegorz Murzański (20 Jakub Sosnowski) - Aleksander Skoczek, Damian Sałapat, Jakub Goleniec, Mateusz Gil (25 Stanisław Hejmo, 70 Michał Łanoszka), Tomasz Białowąs (65 Dominik Piksa), Dawid Jazgar, Jakub Tracz, Jakub Dąbrowski, Szymon Dubiel (55 Michał Mamczur, 70 Stanisław Hejmo), Bartosz Jędrzejewski (65 Michał Mroczka).
Trener: Grzegorz Plata. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Po twardej walce Wieczysta zasłużenie wygrała z Górnikiem Wieliczka.

Wreszcie Wieczysta zdobyła trzy punkty po dobrej grze całego zespołu. Drużyna od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego była skoncentrowana i zdeterminowana mając w pamięci pierwsze dwa przegrane spotkania.

Mecz czasami wyglądał jak walka, niestety okupiona przez zawodników krakowskich kilkoma kontuzjami, gdyż fizycznie mocniejsi zawodnicy z Wieliczki nie przebierali w środkach. Najgorzej został poturbowany nowy bramkarz Wieczystej Grzegorz Murzański, którego napastnik Górnika kopnął w głowę. Sędzia nie dopatrzył się brzydkiego faulu i nie wyrzucił napastnika na karę. Wydawało się, że z golkiperem Wieczystej wszystko będzie OK, lecz po kilkunastu minutach musiał opuścić boisko.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla Wieczystej - z rzutu wolnego mocnym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Tracz. Potem nierówności boiska spowodowały, że niby łatwą piłkę wypuścił z rąk Grzegorz Murzański. W efekcie dopadł do niej jeden z zawodników Górnika uderzając w kierunku bramki, a tam niefortunnie interweniował Jakub Goleniec - leżąc już na murawie został przypadkowo trafiony piłką w rękę i sędzia odgwizdał rzut karny zamieniony na bramkę. Do przerwy 1-1.

Po przerwie w dalszym ciągu toczyła się walka. Po jednej ze składnych akcji Jazgar - Tracz - Jędrzejewski ten ostatni zmusił bramkarza Górnika do wyciągnięcia piłki z siatki i było 2-1. Wynik ustalił ładnym strzałem z dalszej odległości Jakub Dąbrowski.