Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Rozgrywki halowe
Kiedyś to będzie trzon polskiej ligi (J&J Cup w Skotnikach - FOTOGALERIA)2010-01-17 21:41:00

MOSiR Odra Wodzisław wygrał 2-0 z Hutnikiem Kraków w finale halowego turnieju piłkarskiego J&J Cup 2010, w którym wzięło udział 20 drużyn trampkarzy z całego kraju (w tym jedna zagraniczna) z rocznika 1998. Dwudniowy turniej odbył się w hali pod balonem J&J Sport Center w Krakowie-Skotnikach.

Patronem medialnym turnieju było sportowetempo.pl

Trampkarze z Wodzisławia lepiej rozegrali finał, zdobyli w nim dwie piękne bramki. Hutnicy, którzy wydawali się faworytem, próbowali odrobić stratę, ale mieli kłopot z wypracowaniem sobie czystych pozycji strzeleckich.

Mówi Sebastian Sitek, trener MOSiR-u Odra Wodzisław:
- Bardzo się cieszę z tego sukcesu. W turnieju w Skotnikach graliśmy już rok temu, wówczas zajęliśmy piąte miejsce, po porażce w ćwierćfinale z... Hutnikiem 2-3. Dziś udał nam się rewanż i to w finale.
To naprawdę bardzo fajny turniej. Wszyscy ćwierćfinaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom, myślę, że jak ci chłopcy dorosną, to będą stanowić trzon polskiej ligi.
W Wodzisławiu prowadzę drużynę z rocznika 98, właściwie dwie drużyny, bo w sumie trenuje ponad 30 chłopców. To bardzo fajna, utalentowana i pracowita grupa z Wodzisławia i okolic. Odnieśliśmy już wcześniej trochę sukcesów. Zajęliśmy szóste miejsce we Włoszech w turnieju Roseto Calcio, wygraliśmy w Jastrzębiu, byliśmy drudzy w turnieju Górnika Zabrze. Na co dzień gramy w lidze trampkarzy podokręgu rybnickiego. Mimo że rywalizujemy z zespołami ze starszego rocznika 97, to zajmujemy aktualnie trzecie miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem jest Łukasz Krakowczyk, który często zdobywa tytuły króla strzelców. Nie bardzo rozumiem dlaczego trenerzy, którzy komponują reprezentację Śląska nie widzą go w niej...

Poza ósemką znalazły się m.in. oba zespoły Wisły Kraków, a także jedyna drużyna z zagranicy - Bańska Bystrzyca ze Słowacji.

Impreza oprócz czysto sportowego charakteru miała jak zwykle cel charytatywny, na pomoc w rehabilitacji Pawła Kękusia, zagorzałego kibica piłkarskiego poruszającego się na wózku, zebrano tym razem ponad 1000 złotych.