Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Orliki > Grupa IV (Kraków) O

Pogoń Miechów – Słomniczanka Słomniki 6–0 (3–0)

3-0 Adam Trebus
4-0 Sebastian Porębski
5-0 Adam Trebus
6-0 Sebastian Porębski

Zespół gospodarzy „napędzany” przez wiodącą trójkę Porębski – Podyma – Trebus, nie miał większych problemów z pokonaniem dysponujących lepszymi warunkami fizycznymi gości zza powiatowej miedzy.

Wiślackie szlify Porębskiego były widoczne na sztucznej murawie „orlika” przy Gimnazjum nr 1 od pierwszego gwizdka. Stąd hat–trick zaliczony przez Sebastiana w pięknym stylu, nikogo z wtajemniczonych w arkana futbolu bynajmniej nie zdziwił. Orliki Słomnik mocno zagrozili bramce Filipa Komedy tylko trzy razy. Poprzeczka Koniecznego oraz dwie bomby Ulmana („sam na sam” w bramkarza i strzał tuż obok słupka), to te momenty, w których mogły paść gole dla gości.

Mecz rozpoczął się od bramki samobójczej, którą „wymusił” nieustającym naporem i zwodami Porębski. Potem „sprawca” samobója już sam wyzwolił się na celny strzał, a centrował z prawej strony filigranowy i niezwykle ruchliwy Trebus. Tuż przed przerwą Adaś posłał płaską futbolówkę, która okazała się dla golkipera Słomniczanki nie do wyłapania i było 3–0.

Niemała technika (mimo młodego wieku) Porębskiego była wielce pomocna na samym początku drugiej połowy. Sebastian w indywidualnej akcji (po serii finezyjnych kiwek od połowy boiska) zdobył swego drugiego gola i to w pełnym biegu! Była to najładniejsza bramka jaka padła w dzisiejszym meczu. Napór orlików Pogoni nie ustawał ani na chwilę, a wszelkie inicjowane kontry rozbijali skutecznie Mucha i Pypno. Pod koniec Pogoń na dobre zadomowiła się na połowie Słomniczanki. Porębski po błyskawicznej akcji prawą stroną zaliczył hat–trick, który jak najbardziej mu się należał. Miał na niego chętkę również Trebus (okazji było wiele), stąd należy żałować, że tym razem temu zawodnikowi to się nie udało… Jednak wykonany przez niego rzut wolny (druga bramka Adasia) był z jak najwyższej półki…