Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Młodzicy > IV liga (Kraków) M
Francesco Toldo spotkał się z Jadwigą2011-09-08 22:28:00

Grupa chłopców ze szkółki piłkarskiej Inter Campus w PKS Jadwiga spotkała się wczoraj z Francesco Toldo – światowej sławy bramkarzem Interu Mediolan, wieloletnim reprezentantem Włoch.


Okazją był jego przyjazd z reprezentacją Włoch U-20 na mecz z naszą młodzieżową reprezentacją narodową. Spotkanie, w ramach turnieju czterech narodów, odbyło się w Częstochowie na stadionie Rakowa. Zwyciężyli 2-1 Włosi, oprócz Polski w turnieju biorą udział reprezentacje Niemiec i Szwajcarii. Bilety na mecz otrzymaliśmy w prezencie od Włochów, podziękowania dla kierownika - Luca Gatto.

Po meczu doszło do zaaranżowanego przez stronę włoską sympatycznego spotkania z Francesco Toldo i trenerem włoskiej U-20. Było to możliwe, gdyż Toldo od roku pracuje w sztabie szkoleniowym Inter Campus przy FC Inter Mediolan. W składzie delegacji mieliśmy chorego na białaczkę, od roku dzielnie walczącego z chorobą, naszego zawodnika Frania Zawiszę (2001), jego brata Karola – bramkarza (1999), siostrę Marysię, bramkarzy rocznika 2000 Piotrka Pelca i Maćka Jakubowskiego, z rocznika 2001 Hirka Dzieślewskiego (bramkarz), Igora Łobodzińskiego i Bartka Butę, z rocznika 1999 Marka Stępnia i Dawida Smbatyana. W naszej grupie nie zabrakło miejsca dla dwóch braci – Mikołaja i Sebastiana Czechowskich, którzy należą do zespołu Inter Campus w Domu Dziecka na Kazimierzu, grupy zewnętrznej utworzonej przed rokiem, a trenowanej przez trenera Jadwigi Witolda Nowaka. Z osób dorosłych mieliśmy wymienionego już trenera Witolda Nowaka, rodziców Franka – państwo Joannę i Tomasza Zawiszów oraz niżej podpisanego.

Spotkanie miało bardzo przyjacielski charakter, chłopcy otrzymali pamiątki z Włoskiej Federacji Piłkarskiej, autografy od Francesco Toldo - wpisywane na koszulkach, piłkach, rękawicach bramkarskich i plakatach. Szczególnie dla Franka i dwóch chłopców z Domu Dziecka było to niesamowite przeżycie, motywujące do podejmowania walki z przeciwnościami losu.

Od kilku miesięcy funkcjonuje druga grupa zewnętrzna Inter Campus - w Pogotowiu Opiekuńczym w Górce Narodowej jako oferta i pomoc PKS Jadwiga dla chłopców z trudnościami adaptacyjnymi w swoich środowiskach. Grupę tę prowadzą wymiennie trenerzy Marek Marchewka i Aleksander Kawiorski w asyście wychowawcy Sławomira Tomczyka – instruktora i sędziego piłkarskiego. Z pewnością przy kolejnej wizycie szkoleniowej trenerów z Mediolanu w Krakowie (być może z Francesco Toldo) w pierwszej kolejności przeprowadzą treningi i spotkają się z chłopcami z grup Inter Campus w Domu Dziecka na Kazimierzu i Pogotowiu Opiekuńczym.

Chłopców chętnych do uczestnictwa w zajęciach szkółki Inter Campus zapraszamy do kontaktu z trenerami wszystkich kategorii wiekowych od 5 do 14 lat - przez stronę internetową: www.pksjadwiga.com, na której w menu - sekcja piłki nożnej są linki do wszystkich drużyn.

Koordynator Inter Campus Polska
Aleksander Kawiorski


j1.jpg
j2.jpg
j3.jpg
j4.jpg
j5.jpg
j6.jpg
j8.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty